Що найчастіше крадуть з автомобіля?В Україні останнім часом збільшилася кількість крадіжок як самих автомобілів, так і речей з них. Як речі з машини найчастіше полюбляють викрадати злочинці? Колись зловмисники «тягли» колеса, двірники, дзеркала заднього виду. Зараз до цього списку додалося ще кілька пунктів. Адже багатьом злодіям не потрібна вся машина, що називається, в зборі. Їм достатньо запчастин, які можна відносно просто «прилаштувати» за непогані гроші.

Реєстраційні знаки

Найчастіше номера крадуть для певної мети, яка справжньому власнику може сильно відгукнутися.

Так, номерна пластина може знадобитися злочинцеві для викраденого автомобіля. Крім того, номерні знаки можуть викрасти і злочинці, які збираються вирушити «на справу». Правда є й такі, які ці пластини просто колекціонують. Вони, в основному, зазіхають на «красиве» поєднання цифр і букв. Так що, власникам «страшних» номерів боятися їх не варто.

Ковпаки

Зникнення рідних, оригінальних або просто «крутих» ковпаків — лише дрібниця, хоч і неприємна. Зловмисник на крадіжці подібної нісенітниці не сильно збагатиться. Адже комплект старих ковпаків  коштує небагато.

Злодії звертають на них увагу з двох причин. По-перше, це просто. На всі маніпуляції зловмисник витратить кілька хвилин. По-друге, штовхнути його на крадіжку ковпаків може тільки цілковите «безриб’ї», тобто відсутність грошей.

Тому автовласники, які трепетно ставляться до ковпаків, зазвичай прикріплюють їх болтами до маточини колеса. Так, для підстраховки. Тому що в даному випадку злодії точно не стануть витрачати свій час, і придивляться до сусіднього авто.

Шини і диски

Пік на крадіжки шин і дисків припав на 90-ті роки. Тоді це вилилося в справжню епідемію. Причому озлоблені злочинці найчастіше спеціально псували те, що потягти не вдавалося.

І ось зараз історія повторюється. Страждають, як нескладно здогадатися, автомобілі, які ночують на вулиці без охорони.

Навіщо крадуть шини та диски — зрозуміло. Це дуже ходовий товар. До того ж, якщо комплект знятий з престижної машини, зловмисники дуже непогано «навариваются». Це не ковпаки «заганяти».

Багато автовласників, намагаючись захистити авто від зовнішніх посягань, ставлять на колеса «секретки». Але, як показує статистика, злодіїв це не сильно турбує. Вони вже давним-давно навчилися зламувати найміцніші горішки. Тому, найнадійніший варіант — не залишати машину на ніч на вулиці на самоті. Тільки гараж або стоянка. «Шинні» злодії туди не полізуть.

Фари

Фари останнім часом стали користуватися великою популярністю у зловмисників в Україні. У більшості випадків страждають від рук злочинців «понтові» і дорогі позашляховики. Наприклад, Porsche Cayenne або Volkswagen Touareg. До цього ж списку можна віднести і Volvo XC90. У них найчастіше крадуть саме фари.

Творці цих автомобілів буквально самі спровокували злочинців. Справа в тому, що фари у вищеперелічених позашляховиків витягнути досить легко. Конструктори придумали таку «хитру» систему засувок, що злодій витратить на всі маніпуляції лише кілька секунд. І інструменти йому, до речі, не знадобляться.

Якщо згадати ті ж ковпаки, фари в порівнянні з ними — справжній подарунок долі. Адже комплект навіть старих фар коштує досить дорого.

Для захисту таких автомобілів, хтось ставить додаткові кріплення, а хтось «балуються» маркуванням чи гравіюванням, інші захищають «очі» сигналізацією.

Відеореєстратори і навігатори

Багато хто пам’ятає, як в 90-ті зловмисники «бомбили» машини з метою вилучення магнітол. Зараз нішу магнітол швидко зайняли реєстратори та навігатори, залишені господарем на лобовому склі. Адже вони «погано лежать», чим і приманюють зловмисників. До того ж, «злити» їх потім не буде складно.

Щоб не спокушати долю, краще цінні «залізяки» ховати в бардачок. А ще краще — забирати із собою. Це ж стосується і будь-яких інших цінних речей в салоні (телефонів, сумок, гаманців).

document.write(«»);