Обмеження на автомобілі запровадять з 2025 рокуУ найближчому десятиріччі на автомобільному ринку відбудуться кардинальні зміни.
Після Норвегії та Нідерландів, парламенти яких підтримали заборону нових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння до 2025 року, федеральна рада (Бундесрат) проголосував за аналогічну міру. Німецькі землі висловилися за те, щоб усі нові машини мали нульовий рівень викидів до 2030 року, а до 2050 року — і все дорожній рух.
Німеччина виробляє більше автомобілів, ніж будь-яка інша країна в Європі, і є третьою в світі за цим показником. При цьому прийнята Бундесратом резолюція закликає Європейську комісію «оцінити вплив недавніх практик податків і внесків членів співдружності на їх ефективність у просуванні мобільності з нульовим рівнем викидів». Це стосується більш низьких податків на дизпаливо, що діють в Європі.
Резолюція, яку підтримали обидві основні політичні сили Німеччини, не має обов’язкової сили. Але вона явно демонструє тренд, що набирає сили в Європі з її жорсткими законами щодо викидів в атмосферу.
У документі озвучено кілька моментів. Оскільки до 2050 року неможливо привести всю індустрію та сільське господарство до нульового рівня викидів, то ЄС має до цього часу досягти мобільності без викидів. Це має відбуватися разом із зусиллями щодо зменшення шумового забруднення. Для досягнення зазначеної мети повинна використовуватися суміш податкової стратегії і фінансових стимулів. Громадський транспорт і спільне використання автомобілів і велосипедів повинні отримати субсидії. Роботу по зведенню до викидів до нуля також важливо вести щодо залізниць і кораблів.
Що цікаво, німецька земля Нижня Саксонія, представники якої також голосували за резолюцію, що є великим акціонером концерну Volkswagen.