До Верховної Ради внесено законопроект, який передбачає скасування ПДВ вже з 1 січня 2017 року. Відтак, багато товарів, у тому числі й автомобілі, подешевшають на 20%.
Законопроект 5401 «Про скасування в Україні податку на додану вартість» був зареєстрований у Верховній Раді 16 листопада 2016 року, а 21-22 листопада спрямований на розгляд в профільні комітети.
Скасування ПДВ зможе побороти корупцію і зробить багато товарів, у тому числі й автомобілі, дешевшими для споживача на 20%.
Ініціатори законопроекту в пояснювальній записці наводять шокуючі факти.
Надходження до бюджету від ПДВ весь час зменшуються порівняно з сумами компенсації. Цей податок стимулює корупцію контролюючих органів. Розміри так званих «відкатів» в період з 2010 по 2015 років доходили до 60% від суми повернення ПДВ.
Відтак, близько 70% економіки країни перебуває в тіні саме через недосконалість податкової системи.
Натомість такі країни, як США, Угорщина, Фінляндія, Чехія мають нульову ставку ПДВ. У Швейцарії вона становить всього 2,6-8%, а в Японії, Сінгапурі, Тайвані та Малайзії – від 3 до 6%.
Законопроект 5401 пропонує скасувати з 1 січня 2017 року податок на додану вартість в Україні. У результаті, споживчий ринок, у тому числі ринок автомобілів, отримає потужний поштовх до розвитку.