В Україні змінять правила для всіх учасників дорожнього рухуСьогодні розглянемо ще декілька фрагментів законопроекту № 5184 «Про дорожній рух і його безпеку», що стосуються підвищення безпеки на дорогах в темну пору доби. Нагадаємо, що зараз законопроект знаходиться на розгляді в профільних комітетах Верховної Ради, пише auto.ria.com.

Пішоходам

Водії знають: вночі пішохід в темному одязі, тим більше в сиру погоду, помітний з дистанції в 20 – 40 метрів. Чи цього достатньо для запобігання наїзду на невдалого пішохода? Для того, щоб дати можливість водіям розпізнавати людей з більш далеких дистанцій, пішоходів зобов’яжуть одягати спеціальні світловідбиваючі елементи. Для цієї мети можна використовувати нарукавники з спеціальними смужками, «флікери» або навіть верхню одежу, в яку вже вшиті такі смужки.

Водіям

У темний час доби, вийшовши з автомобіля, водій перетворюється в пішохода, якого важко помітити іншим водіям. Крім цього, відволікаючий фактор створює припаркований автомобіль – його габаритні вогні привертають увагу більше, ніж нічим НЕ позначений водій біля свого авто. Щоб убезпечити водія в такій ситуації, в кожному автомобілі стане обов’язковим мати світловідбиваючий жилет. Місця він багато НЕ займе, коштує недорого, а уберегти від наїзду цілком здатний.

Велосипедистам

На велосипеді буде необхідно встановити звуковий сигнал і світловідбивачі: спереду – білого кольору, по боках оранжевого, ззаду – червоного. У темний час доби на велосипеді доведеться включати фару білого світла, спрямовану вперед і миготливий ліхтар червоного кольору ззаду. Крім цього, велосипедист буде зобов’язаний використовувати одяг з світловідбиваючими елементами.

Гужовий транспорт

Кінні вози, вози і сани буде теж потрібно обладнати світловідбивачами. Спереду – білого кольору, ззаду – червоного. У темний час доби на возі або санях зобов’яжуть включати білий ліхтар попереду, і червоний миготливий – ззаду, розміщений по ліву сторону ТЗ.

Власникам вантажівок і автобусів

Вантажівки повною масою понад 3,5 т, причепи та напівпричепи до них, а також автобуси повинні бути позначені світловібивальним контурним маркуванням. В принципі (водіям на замітку), НЕ заборонено і додаткове позначення світловібивальними смужками, наприклад, світлодіодною стрічкою. Ці маркери повинні позначити три вимірювання транспортного засобу (або складу): довжину, ширину і висоту.

Коли законопроект № 5184 стане законом, кожної ночі ми зможемо милуватися на дорогах вантажівками і автобусами, блискучими як «траки» в новорічній рекламі однієї відомої компанії.