Голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна вважає, що для врегулювання ситуації з автомобілями на іноземній реєстрації Україні варто піти по молдавському шляху, тобто застосувати знижувальний коефіцієнт до ставок акцизного податку на машини, які вже ввезені з-за кордону

Про це повідомляє «LB.ua«.

«Ця країна застосувала понижуючий коефіцієнт до ставок акцизного податку та всіх інших податків, встановлених в країні. Точно так же і ми можемо підійти до цього питання… Ні в якому разі не можна робити таку акцію по амністії, тобто дозволити розмитнити автомобіль за безцінь. Тому я думаю, що буде справедливо, якщо до діючої шкали ставок акцизного податку ми застосуємо певний коефіцієнт. Наприклад, вони заплатять 25-30% від встановленої ставки акцизного податку. Але з урахуванням тих сходинок, які у нас зараз є по ставці акцизного податку в залежності від віку автомобіля», — сказала вона.

При цьому вона вважає, що в майбутньому громадянам України варто взагалі заборонити користуватися такими автомобілями.

«Ми повинні дотримуватися абсолютно всіх європейських і міжнародних зобов’язань, які ми взяли на себе. У нас точно повинні бути і транзит, і тимчасове ввезення. Але, звичайно, з обмеженням для тих осіб, які можуть користуватися таким автомобілями. Тобто митний режим тимчасового ввезення надається нерезиденту, в’їжджає в Україну не більше, ніж на рік. Передача в управління автомобіля громадянину України апріорі неможлива. Такі ж обмежувальні заходи встановлені зараз і в Молдові, і в Білорусі. Поліція має право зупиняти такий автомобіль і може транспортувати його до кордону України. Саме тому, що він буде порушувати митні правила», — заявила нардеп.

Нагадаємо, що автомобілі на єврономерах стали одним із трендів українського порядку 2017 року. У минулому році їх власники кілька разів перекривали рух в центрі Києва з вимогою легалізації.

У вересні учасники протесту підписали меморандум про взаєморозуміння з головою комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною. Вона взяла на себе зобов’язання розробити законопроект, за якими вже ввезені в Україну авто могли б стати на облік. За словами Южаніної, перехід на українські номери обійдеться фактичним власникам нерозмитнених автомобілів в 1000-1400 євро.