Державна служба статистики повідомила про дані, що стосуються споживання бензину українськими водіями.

Так, в червні 2018 року було куплено на 13% менше цього виду палива, ніж за аналогічний період минулого року. Фахівці пов’язують поступову відмову від бензину зі зростанням цін: в якийсь момент його використання просто перестає бути економічно вигідним для рядових користувачів.

Крім того, люди все частіше переходять на бюджетні газ і дизельне паливо, а також потроху намагаються електромобілі.

Відомо, що при теперішній ситуації кількість закупівель дизельного палива лише трохи відстає від бензину — українці купили 94 тисячі тонн дизельного палива і 73 тисячі тонн газу, тоді як обсяг продажів бензину поки що утримується на рівні 111 тисяч тонн.

При цьому, незважаючи на те що бензин поки що утримується на першому місці, тенденції вказують на сильне падіння рівня його продажів.

Резерви нафти, які надавали негативний тиск на ціни протягом трьох років, почали зменшуватися по мірі зростання попиту в США і зниження видобутку країнами ОПЕК+. Але деякі аналітики вважають, що така ситуація може змінитися на протилежну пізніше в 2018 році, оскільки Штати продовжують нарощувати виробництво.

П’ятнадцять представників інвестиційних банків, які брали участь у проведеному в кінці липня опитуванні, очікують, що марка Brent буде коштувати в середньому $53 за барель у поточному році, WTI — $51 за барель. Порівняно з червнем, перший прогноз знизився на $2, другий — на $1.

При цьому експерти погіршили очікування на 2019 рік. Вони прогнозують середню ціну Brent на рівні $55 за барель проти очікуваних в червні $57 за барель. Для WTI оцінка була знижена з $55 за барель до $53.

Традиційно зростання попиту припадає на літні місяці через сезон активного водіння, в той час як восени він скорочується, що чинить тиск на ціни.

Жовтневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 11:08 за Києвом подешевшали на $0,54 — до $71,68 за барель. Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на вересень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу опустилися на 0,7% — до $66,34 за барель.

Джерело: znaj.ua