п

Багатьом здається, що накопичити значну суму на покупку автомобіля неможливо. Однак це не так. І ми розповімо, що ж конкретно треба робити.

1. Поставити мету

Автомобіль мрії … Кожен з нас хотів би Ferrari або Porsche, проте психологи радять мати не тільки «абсолютну мрію», а й «ближню». І в першу чергу прагнути саме до неї – в цьому випадку у вас не буде розчарування від невдач. Тому перший крок на шляху до автомобіля – це поставити правильну мету. Причому не треба говорити собі «хочу машину». Ні! Мета повинна бути максимально конкретною. Походіть по автосалонах, подивіться на всілякі варіанти, визначитеся, на чому конкретно ви б хотіли їздити: бажано знати тип кузова, комплектацію і навіть колір!

На цьому етапі важливо зрозуміти приблизну ціну вашої майбутньої машини. Багато експертів впевнені, що найкраще купувати автомобіль, ціна якого не перевищує доходу за 8-12 місяців. І постарайтеся тут не здійснювати «дитячих» помилок. Якщо ви знайшли 15-річний BMW з шкіряним салоном за низькою ціною, то не піддавайтеся емоціям. Пам’ятайте, що чим старше машина, тим дорожче її утримання. Особливо це стосується преміальних марок. Якщо і орієнтуватися на «секонд-хенд», то краще купувати автомобілі не старше 3-5 років з пробігом до 100 тисяч кілометрів. Причому це мають бути поширені і популярні моделі, запчастини до яких можна легко знайти.

2. Почати збирати

Ну а тепер переходимо до найскладнішої частини – безпосередньо до накопичення грошей. Тут треба чітко дотримуватися інструкції:
1. Порахуйте так звані обов’язкові витрати: комунальні платежі, квитанції за дитячий садок, інтернет, витрати на транспорт і так далі.
2.Впродовж двох тижнів уважно записуйте всі свої витрати на продукти харчування. Завдяки цьому ви, нарешті, зрозумієте, скільки ж ви витрачаєте на їжу. Уже сам факт контролю призведе до того, що ви почнете економити.
3. Уважно огляньте свій гардероб і визначте, які речі вам або вашим дітям потрібно купувати протягом найближчого року. Постарайтеся зрозуміти, скільки вони можуть коштувати. Далі розділіть отриману суму на 12.
4. Виділіть певну суму на розвагу або відпочинок. Відмовлятися повністю від «радощів життя» неправильно – це може викликати напругу в сімейних відносинах або призвести до депресії.
5. Купіть декілька конвертів.
6. При отриманні зарплати дістаньте ці самі конверти. В один з них покладіть суму, яка потрібна на оплату комунальних платежів та іншого. Другий підпишіть «одяг» і покладіть туди суму з пункту «3». Ще повинні бути конверти «розваги» та «непередбачені витрати» (3-5% від доходу). З витратами на їжу трохи складніше – їх треба розділити на чотири конверти: 1 тиждень, 2 тиждень і так далі. Подібний хід дозволить вам не «проїсти» все в першій половині місяця і потім голодувати.
7. Все інше відкладіть в сторону. Економісти кажуть, що 10-20% від доходу людина може накопичувати фактично безболісно тільки завдяки оптимізації витрат. Цю суму необхідно віднести в банк і покласти на рахунок – наприклад, на депозит з можливістю поповнення. Таким чином, ви будете отримувати ще й відсотки, що трохи наблизить вас до автомобіля. «Ховати» від себе гроші необхідно в перший же день отримання доходу! Інакше вони можуть «піти крізь пальці». Відкладати на рахунок треба не тільки з зарплати, але і з будь-якого доходу, який ви отримуєте: «основна» зарплата, аванс, премія і так далі. Тут головне не сума, а принцип – як кажуть, «курочка по зернятку клює». Якщо ви не довіряєте банкам, то можна ховати гроші в конверти. Тільки їх треба заклеювати! І таким чином, ви будете збирати вже не купюри, а конверти (дістати готівку із запечатаного конверту складніше, ніж просто взяти їх з пачки).
8 Напишіть на аркуші паперу суму, яка вам потрібна на придбання автомобіля. Повісьте його на стіну на видному місці. І як тільки на вашому накопичувальному рахунку з’явиться якась сума, то тут же вкажіть це.
9. Через місяць-другий ще раз проаналізуйте свої витрати. Може бути можна скоротити витрати на розваги? І купувати квитки в театр не на перші ряди, а на балкон?

Якщо слідувати цій інструкції, то ви зможете збирати досить легко і просто, причому якість вашого життя практично не погіршиться. Просто ви припините витрачати гроші на дурниці. А при підвищенні доходу накопичення йтиме набагато більш активними темпами (так-так, якщо ви вирішили накопичити на машину, то дуже бажано почати заробляти трохи більше, ніж зараз).

3. Зробити крок назад

Ви поставили перед собою мету купити, припустимо, нову Skoda Octavia за мільйон рублів? Але може бути має сенс зробити «крок назад»? І звернути свій погляд на більш доступний Rapid, або на трохи старий автомобіль? Адже вони набагато доступніше, а отже, копити вам потрібно менше. Зрозуміло, «Шкода» тут наведена для прикладу – при накопиченні на Renault Logan можна купити «Ладу» або дворічний «Логан» з пробігом в 40 тисяч.

4. Кредит

Зазвичай ми з великою обережністю радимо ставитися до покупки автомобіля в кредит. Проте в деяких випадках кредит може бути хорошим помічником! Адже вам не доведеться довго збирати гроші на машину (а раптом вона подорожчає?), До того ж, не секрет, що кредит мобілізує людину, змушує його бути уважнішими до витрат.

І пам’ятайте – при розрахунку суми, яка вам потрібна, враховуйте і «незаплановані» витрати. Які, насправді, передбачувані. Наприклад, на покупку поліса ОСАЦВ або КАСКО, на техогляд або ремонт (у разі купівлі старого авто), на придбання зимової гуми або сигналізації. На все це може легко піти 10-20% від вартості машини. Крім того, залиште собі в конверті хоча б трохи грошей на всякий випадок. Раптом в будинку дах протече, і його треба буде лагодити?

document.write(«»);