Столична адміністрація сподівається отримати право самостійно примусово евакуювати авто та штрафувати автовласників, які паркують свої авто із порушенням правил.

Відповідний законопроект має бути ухвалений парламентом восени. Про це в коментарі повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Олексій Резніков.

Цитата: 
«Ми мріємо, щоб це (ухвалення законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів — ред.) відбулося восени поточного року. На жаль, дивний спротив був декілька років, хоча це не є закон для Києва, це закон для всіх міст України, які потерпають від трафіку та незаконного паркування», — сказав Резніков.

Він зазначив, що як тільки міста отримають компетенцію штрафувати за неправильне паркування і проводити евакуацію автомобілів, «це означатиме що одразу буде попит на будівництво офіційних паркінгів, в тому числі підземних, або сучасних багатоповерхових. Це зразу дає інвесторам розуміння, що в нього є трафік, автомобілі, які готові паркуватися на парковках, а це гроші».

Цитата: 
«За моєю інформацією, місто Відень, у якому живуть законослухняні австрійці, і який відвідують європейські туристи, має півмільярда євро на рік від парковок і штрафів за неправильне паркування. Уявіть, який це бюджет», — сказав Резніков.

При тому він додав, що в рамках експерименту, який був проведений в Києві, «лише за місяць, близько 300 світлофорних об’єктів вже облаштовані відеокамерами,… ми порахували лише таке порушення, як проїзд на червоне світло… Близько 80 тис. порушень за місяць. На 18 млн грн могло бути стягнуто штрафів».

Automotoclub