Запорізький автомобілебудівний завод після того, як Україна переможе у війні із російськими окупантами, знову почне випускати легкові автомобілі. Ймовірно, що відродять бренд ЗАЗ. Незалежні дизайнери показали на рендерах, яким може бути ЗАЗ-1102 «Перемога», пише today.ua.

За основу для рендерів дизайнери взяли великий китайський кросовер Tang Song, який випускає компанія BYD.

Потрібно сказати, що вони не сильно «заморочувалися». Наскільки ми зрозуміли, дизайнери просто зафарбували логотип та назву Tang Song, а замість них спереду на решітці радіатора великими літерами написали слово «Перемога». Позаду написали слово «Запорожець». В принципі ми більше ніяких відмінностей від китайського кросовера Song не помітили. У них навіть дорожній просвіт практично однаковий (у Tang Song кліренс становить 200 мм).

Передбачається, що довжина ЗАЗ «Перемога» може становити 4870 мм, ширина – 1940 мм, а висота – 1720 мм. У нього з комфортом зможуть поміститися 7 людей.

У салоні ЗАЗ «Перемога» теж практично нічим не відрізнятиметься від Tang Song. У стандартній комплектації у нього може бути цифрова панель приладів, великий сенсорний дисплей інформаційно-розважальної системи, адаптивний круїз-контроль та інше обладнання.

Під капотом у ЗАЗ «Перемога» може бути 2,0-літровий турбодвигун потужністю 192 к.с. і 320 Нм крутного моменту, який працює разом із 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Передній привід у такого кросовера не передбачений.

Стверджується, що ЗАЗ «Перемога» міг би коштувати приблизно від 20 000 до 30 000 доларів.

Цей кросовер є лише рендерним зображенням. Дизайнери показали, яким міг бути новий ЗАЗ.

Нагадаємо, що до початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україну в Запоріжжі з російських машинокомплектів випускали автомобілі Lada (крім Niva), дві моделі Kia та купе-кросовер Renault Arkana. Після початку війни із російськими агресорами ЗАЗ припинив випускати ці автомобілі.

Коли Запорізький автомобілебудівний завод відновить виробництво легкових автомобілів, не відомо. Зрозуміло, що це навряд чи станеться під час війни. Запоріжжя зараз можна назвати прифронтовим містом. Якщо там і відновлять випуск машин, то після закінчення війни.