На українському ринку з’явилися пропозиції з купівлі дизельного пального, яке було доставлено до одного з дунайських терміналів танкером Gen. Polad Hashimov на початку березня цього року. Як свідчить сервіс відстеження суден Marine Traffic, судно вирушило з грузинського порту «Батумі» наприкінці лютого 2023, пише NNews.

Власник цього пального заявляє, що пальне вироблене на НПЗ Туркменбаші, проте трейдери, що ознайомилися з наданими результатами дослідження, вказують на можливе походження з росії.

«Показники дистиляції не дуже схожі на туркменські. У туркменського дизпального дистиляція при 350°С ніколи не перевищує 95%», — розповідає трейдер, який має досвід постачань зокрема й туркменських нафтопродуктів в Україну.

Також викликають питання щодо температурних показників дизельного пального. Як вказано в паспорті, продукт має температуру фільтрації -20°С і температуру застигання -30°С. Теоретично такі показники можна технічно отримати після додавання до туркменського продукту депресорної присадки. Однак, згідно з грузинським законодавством, додавання присадок і компонентів до нафтопродуктів на терміналах заборонено.

Учасники ринку мають думку, що продукт із танкера Gen. Polad Hashimov, найімовірніше, має російське походження.