До кінця квітня 2023 року в нашій країні можуть зрости ціни на бензин та дизельне пальне.

Про це повідомив аналітик профільного видання «Нафторинок» Олександр Сіренко, повідомляє видання «Pro Гроші».

«Зниження цін на пальне в опті за кордоном відбулося ще в лютому, а в березні це падіння загострилось. Можна було купити оптом – це партії бензовозів (30 тис. л) – по 33 грн/л. Націнка на роздрібних продажах у нас як і минулого року лишається надвисокою. У нас супермаржинальний бізнес реалізації нафтопродуктів через роздрібну мережу», – говорить експерт.

На думку Сіренка, роздрібний ринок, попри великі прибутки, через війну постраждав найбільше через те, що стався відтік клієнтів.

«Клієнт виїхав за кордон, частина клієнтів воює, бо серед хлопців на передовій дуже велика частина водіїв, які були за кермом. Реалізація в обсягах знизилась по країні, але зросли прибутки коштом високої націнки. Ситуація кардинально не змінюється, глобально дуже багато людей за кордоном лишилось», – пояснює фахівець.

Що буде з цінами на пальне

На його думку, у квітні варто очікувати на подальше зниження цін на пальне та бензин.

Сіренко підкреслив: сьогодні стався рішучий крок від найбільшого гравця на роздрібному ринку – групи «Приват» (володіє «Авіас», «Авіас плюс», «UKRNAFTA», «УкрТатНафта», «ANP», «Мавекс», «Мавекс плюс», «Sentosa Oil», «ЮКОН», «ЮКОН сервіс», «Rubix», «ЗНП»), яка знизила ціни на дизель та бензин А-95 на 3 грн.

«Вони найдовше трималися на високому рівні на заправках, у них було найдорожче пальне – мінімум 50 грн/л дизель та А-95. І сьогодні вони на 3 грн одразу знизили по всій країні нафтопродукти. Я думаю, що найближчі пару тижнів ми побачимо реакцію регіональних мереж. Вони підуть, певно, вниз. І було б логічно побачити ще на 2-3 грн по всіх заправках рух до низу», – підсумував фахівець.

Чи можна зменшити витрати на бензин?

Так, якщо правильно водити та вчасно обслуговувати автівку. Тобто, потрібно дотримуватися простих, але важливих правил. Наприклад:

  • Слідкуйте за тиском у шинах – правильний тиск скорочує витрату палива.
  • Не розганяйтеся і не сповільнювайтеся різко – це збільшує витрату палива.
  • Використовуйте круїз-контроль на дорогах, де це можливо.
  • Заїжджайте у повороти, не гальмуючи.
  • Під час руху в місті намагайтеся користуватися громадським транспортом.
  • Не перевантажуйте машину.
  • Змінюйте масло та фільтри вчасно.
  • Використовуйте світло лише за потреби.
  • При їзді на далекі відстані вимикайте кондиціонер, якщо це можливо.
  • Плануйте маршрут заздалегідь та уникайте заторів.