За вівторок, 25 квітня, роздрібні ціни на бензин та дизельне пальне на автозаправках знизились. Вартість автогазу не змінилась.

Про це йдеться в даних моніторингу «Консалтингової групи А-95», інформує сайт «Pro Гроші».

Яка вартість пального 26 квітня

За даними аналітиків, середні роздрібні ціни на різні види пального наразі такі:

  • вартість бензину А-95 становить 46,60 гривень за літр (-0,01 гривень);
  • дизельного пального – 46,01 гривень за літр (-0,04 гривень);
  • автогазу – 21, 75 гривень за літр (0,00 гривні).

Якими будуть ціни на пальне в останній тиждень квітня

За словами аналітика консалтингової компанії «Нафторинок» Олександра Сіренка в коментарі сайту Pro Гроші, 24-30 квітня на деяких АЗС може змінитися вартість пального у бік зниження. В середньому нафтопродукти дешевшатимуть в діапазоні 1-2 гривні за літр.

На думку експерта, зовнішній ринок завжди був головною причиною змін цін на АЗС. Наразі вартість нафти починає потроху знижуватися, після того, як вона досягла свого цінового піка. Такі зміни відбуваються в діапазоні 1-2 долари за барель.

«Якщо 6 квітня 2023 року нафта коштувала близько 85 доларів за барель, то зараз її вартість становить 81 долар за барель. Відповідно й ціни на нафтопродукти на внутрішньому ринку також рухаються до низу», – каже Олександр Сіренко.

Наразі вартість тонни дизелю становить 730 доларів. Для порівняння, коли був пік здорожчання нафти, ціна за тонну дизелю складала 811 доларів. Такі рухи дуже важливі для внутрішнього ринку, тому ми бачимо відповідні зміни у вартості нафтопродуктів.

«Якщо минулого тижня середня оптова ціна дизелю становила 37 гривень за літр, а на кордоні його можна було придбати за 34-35 гривень, то зараз вартість цього нафтопродукту рухається до 30-32 гривень за літр», – зазначив експерт.