У мережі показали дуже рідкісні кадри, присвячені українському автопрому. Справа в тому, що раніше на території України виготовлялося чимало мотоциклів, легкових та вантажних автомобілів. Зараз йтиметься про перший екземпляр легендарної Таврії.

В Україні хетчбек ЗАЗ-1102 “Таврія” давно став культовим. Спочатку модель була певним ноу-хау, а згодом перетворилася на найдоступніше авто на українському ринку.

Цей автомобіль вироблявся на Запорізькому автозаводі з 1988 по 1997 рік. Але перші прототипи цієї моделі з’явилися на світ ще у 70-х роках. Загалом, автомобіль був практично готовий у 1978-1979 роках, хоча й ще проводилось фінальне доведення вузлів та агрегатів, у 1979 році навіть був надрукований барвистий рекламний буклет про новий автомобіль — ЗАЗ-1102 (фото якого спливли в мережі лише нещодавно).

Примітно й те, що в той час у моделі так і не з’явилося власного імені, тільки індекс — 1102.

Передня панель 1102 суттєво відрізнялася, від тієї, що пізніше піде в серію майже десятиліттям пізніше.

Підкапотний простір виглядав майже закінченим.

Але в серію машину пускати тоді ніхто й не збирався. На це багато в чому вплинув традиційний тиск Мінавтопрому, який як завжди бачив у пріоритет тільки у ВАЗі + війна в Афганістані, що почалася, зробили свою чорну справу. Адже “завдяки” плановій економіці ми втратили свого часу дуже багато цікавих та життєздатних машин. Ну а ЗАЗ-1102 так і залишився в історії одним із готових до серії прототипів, які її так і не побачили. А запуск у серію нової родини машин, тоді відклали до 1985 року.

Інженери не втрачали ентузіазму та продовжили вдосконалення конструкції майбутнього автомобіля В-класу, ща мав замінити давно і безнадійно застарілого “Запорожця”. У результаті остаточний варіант машини на ім’я – “Таврія”, побачив серію лише в 1987 році.

За словами експертів, головними перевагами першого покоління «Таврій» були невисока ціна, надійна підвіска та помірне споживання бензину. Крім того, автомобіль був стійкий до корозії та мав якісне електроустаткування.