Були дуже «плідні» роки у Запорізького автомобільного заводу. У середині 60-х років конструктори розробили мінівен на базі легендарного ЗАЗ-965.

Цю ластівку, де за великого бажання могло розташуватися до 8 пасажирів, назвали експериментальний мікроавтомобіль ВНДІТЕ «Максі» (за назвою інституту, де розробляли макет – ред.).

Про це пише Znaj.ua.

Новинка базувалася на агрегатах «Запорожця», оскільки вони були найбільш доступні для експериментів, і був скомпонований за його лекалами: заднє розташування двигуна і задній привід.

Відомо, що маса автомобіля була лише 650 кілограм. Під капотом, а точніше за дверцятами у задній частині машини (саме там знаходився двигун) розташовувався 30 сильний бензиновий двигун, який власне і був узятий у базового автомобіля.

Двигун споживав 6-7 літрів пального, це трохи для машини, але якщо врахувати розмір бака в 30 літрів, витрата здається пристойною. Максимально «Максі» міг розігнатися до 115 км/год.

Власне багато про цю машину невідомо, вона була невеликою за розмірами і проводити посадку та висадку було дуже незручно. Напевно, через велику кількість недоліків цей мінівен так і не став серійним, його навіть не зібрали в металі, а зробили лише макет, на якому розробку і закінчили.