Ще за радянських часів конструктори розробляли серійний випуск цієї моделі, проте кому потрібні були електрокари, коли далеко не у всіх у будинках було світло.

Цю ластівку розробляли інженери ще за часів СРСР, проте, на жаль, даний формат авто не підійшов сучасникам.

На сьогоднішній день вже складно когось здивувати машиною на електричній тязі. А ось десятки років тому це була рідкість. Радянський автопром проводив численні експерименти зі створення електричного автомобіля, але старання конструкторів не мали успіху.

Нещодавно в мережі з’явилися фотографії одного дуже цікавого «піддослідного», яким став ЗАЗ-968. Саме цю модель у 70-х роках вирішили перетворити на електричну.

Вважається, що на сьогоднішній день залишилося лише дві такі машини. Де вони знаходяться і в якому стані – загадка.

Збереглася інформація, що експериментальний «Запорожець» оснащувався скромним мотором потужністю 4 кіловати і міг розганятися до 60 кілометрів на годину. Натомість він міг похизуватися запасом ходу, який на той час був заявлений у межах 100 кілометрів.

І ще одна цікава деталь: цю машину правильніше називати не ЗАЗ, а ЗМІ, оскільки її проект створювався у Запорізькому машинобудівному інституті. Саме так і розшифровується згадана абревіатура.