Україні потрібно сформувати мінімальний запас нафтопродуктів, оскільки це один із ключових елементів енергетичної незалежності та безпеки держави. Якщо цього не буде зроблено, то палива вистачить лише на кілька тижнів.

За словами заступника міністра енергетики України Миколи Колесника, якщо до держави через якісь причини перестануть масово завозити пальне, то може виникнути його дефіцит.

«Сьогодні у разі припинення надходжень нафти та нафтопродуктів потреба в них країна зможе задовольняти протягом не більше 10 – 30 днів за рахунок власного видобутку та запасів. Цього критично мало, враховуючи всю підступність ворога, з яким ми маємо справу, не можна виключати ризику чергової спроби позбавити нас палива», – зазначив заступник міністра енергетики.

Микола Колесник зазначає, що створення запасів нафтопродуктів – це важливий елемент енергетичної незалежності країни, адже передбачає формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів обсягом до 90 днів чистого середньодобового імпорту або 61 дня середньодобового внутрішнього споживання на випадок виникнення непередбачуваних ситуацій.

Звернемо увагу, що під час війни суб’єкти ринку можуть зберігати МЗПН на АЗС разом із комерційними запасами за умови окремого обліку та за кордоном у режимі митного складу.