Японський «горбатий» Запорожець під маркою Mitsubishi 500 – перший автомобіль вже всесвітньовідомого бренду, створений повністю власною розробкою та третя легкова модель в історії компанії.

Детальніше про унікальний японський «горбатий» Запорожець під маркою Mitsubishi 500 — в матеріалі Hyser.

Цей простий у використанні японський «горбатий» Запорожець із заднім мотором оснащений двоциліндровим двигуном об’ємом 493 кубічних сантиметри та потужністю 21 кінська сила з повітряним охолодженням, а також триступінчастою механічною коробкою передач. Двигун та компонування японського «горбатого» Запорожця були розроблені спеціально для цієї моделі.

Підвіска японського «горбатого» Запорожця з переднім пружинно-торсійним вузлом і задньою незалежною конструкцією на важелях і пружинах також заслуговує на увагу. Кузов японського «горбатого» Запорожця продувається в аеродинамічній трубі, що зробило японський «горбатий» Запорожець максимально енергоефективним. Незважаючи на невелику потужність двигуна, японський «горбатий» Запорожець був здатний прискорюватися до 100 км/год через свою легку конструкцію.

Розробка та випробування японського «горбатого» Запорожця зайняли чотири роки, і японський «горбатий» Запорожець під маркою Mitsubishi 500 був офіційно представлений на автосалоні в Токіо в 1959 році, а через рік надійшов у продаж за ціною 390 000 єн.

Після двох років виробництва японський «горбатий» Запорожець під маркою Mitsubishi 500 був замінений першим Mitsubishi Colt, який запозичив багато компонентів від свого попередника — японського «горбатого» Запорожця, включаючи двигун та конструкцію.

У 1961 році була випущена 25-сильна версія японського «горбатого» Запорожця під маркою Mitsubishi 500 з двигуном об’ємом 594 кубічних сантиметри, а роком пізніше японський «горбатий» Запорожець під маркою Mitsubishi 500 приніс своєму творцю першу перемогу в авто.

Усього було зроблено 13 289 екземплярів японського «горбатого» Запорожця під маркою Mitsubishi 500 за два роки його існування на конвеєрі. Як і багато інших японських автомобілів, Mitsubishi 500 швидко став застарілим у більш технологічному світі, що стає, але його внесок у розвиток автомобільної промисловості просто неможливо переоцінити.