Мало хто знає, але в середині 90-х, коли треба було замінити на дорогах застарілі на той час РАФіки, в Україні з’явився гідний мікроавтобус вітчизняного виробництва.

Так, конструктори Львівського автобусного заводу (ЛАЗ) розробили та виготовили в єдиному екземплярі прототип мікроавтобуса, який отримав назву ЛАЗ-3210. Головним конструктором машини був Олег Грицай.

За даними Hyser, вперше досвідчений зразок мікроавтобуса було продемонстровано на виставці «Український автобус-94».

Родзинкою машини був кузов, виконаний зі склопластику, як у радянського мікроавтобуса «Старт». Крім того, довжина автомобіля становила всього 4,5 м, тобто машина була на півметра коротша за РАФіка РАФ-2203.

Експерти відзначили, що зовні мікроавтобус ЛАЗ-3210 трохи скидався на Ford Transit четвертого покоління, а задньою частиною ЛАЗ-3210 чудово нагадував російський «Соболь».

Споряджена маса мікроавтобуса становила 1800 кг.

Салон був розрахований на 9 осіб.

Як силовий агрегат конструктори застосували 2,4-літровий дизель польської марки Andoria, що розвиває 70 л. с., який працював у парі з п’ятиступінчастою механічною коробкою передач також польського виробництва. Рульове керування та посилену пружинну підвіску ЛАЗ-3210 запозичив у «двадцять четвертої» «Волги», а задній провідний міст узяли у УАЗ-452.

Передні фари запозичили від малолітражки ЗАЗ-1102 «Таврія».

Мікроавтобус ЛАЗ планували продавати за демократичною ціною 7500 доларів, проте складна економічна ситуація та поява на ринку російських «ГАЗелей» поставили хрест на оригінальній розробці львівських конструкторів.