Ні для кого не секрет, що останньою самостійною моделлю, яку випускали на Запорізькому автозаводі, стала ЗАЗ «Таврія». Модель була на конвеєрі з 1987 року, проте якби це сталося на 10 років раніше, то автомобіль міг би стати справжнім проривом. До речі, навіть під час серійного випуску Таврії інженери розробляли новинки. Багатьом із розробок так і не судилося бути реалізованими, пише Hyser.

Так, наприклад, модель ЗАЗ-1106 так і не запустили в серію через кризу країни початку 1990-х років. І це при тому, що футуристичний концепт, виконаний в натуральну величину, виділявся модним на той час біодизайном з обтічними формами, аеродинамічними бічними дзеркалами, великою площею скління та напівзакритими задніми колесами.

Новинка мала кілька загальних моментів із ЗАЗ-1102, але була принципово новою. На той час у світі не було аналогів нової розробки вітчизняних розумів.

Також на ЗАЗ було створено седан на базі ЗАЗ-1106 модель ЗАЗ-1104, якій судилося стати спортивним автомобілем. Новинка могла кардинально змінити долю заводу.