Ми звикли сприймати ЗАЗ-1102 «Таврію» слабеньким автомобілем, але була у цього авто така версія, яка була здатна змагатися з надпотужнішими ралійними авто. AUTO-Consulting розповів саме про неї.

У 1986 році у Талліні (Естонія) місцева спортивна команда вирішила створити ралійний болід ЗАЗ-1102 ERF-Mobile, який би був конкурентом відомої тоді Lada EVA потужністю 300 к.с., яку виготовив вільнюський завод VFTS.

Але оскільки у Вільнюсі співпрацювали з Lada, то естонці вирішили створити власний болід на базі «Таврії». Звісно, що від звичайної ЗАЗ-1102 у ньому майже нічого не лишилося. Двигун тут також інший, форсований і зі збільшеним обсягом 1,8 л. Спочатку він видавав 140 к.с., а потом з нього витисли і 217 к.с.

Болід отримав нову гоночну підвіску, нову трубчасту раму, пластикове облицювання і це давало йому багато переваг. Але ЗАЗ-1102 ERF-Mobileпотрібно було ще вчити їздити, бо машину будували в рекордні строки. Потім, ралійну Групу В скасували і такі «монстри» виявилися не потрібними. Естонці встигли побудувати два таких автомобіля, а ще один був не закінчений. І ось у Таліні вирішили відновити легендарну «Таврію», навчити її їздити і зараз вона експонується у Музеї моторспорту. Ось як зараз виглядає ця найпотужніша «Таврія».