В історії виробництва концерн ЗАЗ має безліч цікавих автомобільних історій. І зараз піде мова про один з проєктів, про який тепер є тільки теорія, бо жодного екземпяра не збереглося.

ЗАЗ-965С — машина для використанні у поштовій службі. Індекс С означає, що вона призначена для зв’язку. Ця модель була унікальна, оскільки була праворульною. Зроблено таку модифікацію спеціально, щоб листоноша міг виходити поруч з поштовою скринькою на тротуар та забирати її вміст. Це було зручно. Така модифікація була замовлена ​​Міністерством зв’язку СРСР, пише Wheel News. Виготовляли її в 60-х роках.

Задніх сидінь в машині немає. Замість них відсік для зібраної пошти. Задні вікна глухі та оснащені металевими фільонками. Автомобіль важив 650 кг. Вантажопідіймальність — 150 кг.

З технічної сторони авто було стандартним. Оснащувалося V-подібним двигуном на 4 циліндри, який був стандартним для ЗАЗ — МеМЗ повітряного охолодження. Потужність в залежності від версії була 23 та 27 к.с. Щодо витрат палива, ЗАЗ-965С споживала 6,5 л на 100 км. Їздити могла зі швидкістю до 90 км/год.

З заводу вийшло мало цих автомобілів. Добре, що знайшлися фотографії, бо до цього часу всі думали, що й таких немає.