У 60-х роках конструктори ЗАЗу працювали над створенням спорткара на базі «Запорожця». Було випущено всього 6 штук таких авто, на конвеєр модель не потрапила.

Радянські інженери-конструктори під керівництвом Едуарда Молчанова в 60-х роках ледь не перетворили ЗАЗ-965 на спорткар. Фахівці інституту НАМІ розробили концепт елегантного купе, створеного за образом і подобою Porsche 356, який став попередником легендарного Porsche 911. Розроблений спорткар отримав назву «Спорт-900».

Зі стандартним 900-кубовим 27-сильним мотором і 4-ступінчастою МКПП автомобіль був швидшим за «Запорожець» і розвивав швидкість понад 100 км/год. Авто було розраховане на 4 осіб, а його «родзинкою» стала нахилена центральна консоль, знайома за багатьма сучасними спорткарами.

Відомо, що з 1963-го по 1969 роки було створено лише 6 екземплярів «Спорт-900». Модель не отримала схвалення у керівництва країни, тому на конвеєр не потрапила. Один із випущених екземплярів досі стоїть в інститутських ангарах, інший став експонатом місцевого музею, а от про місцезнаходження інших досі нічого не було відомо.

Однак нещодавно унікальний радянський спорткар знайшли в покинутому гаражі. Звісно, всі ці роки за машиною ніхто не доглядав, тож вона перебуває в жалюгідному стані. Однак за виглядом цього авто можна судити, який вигляд могли б мати спорткари, вироблені в СРСР.