У стінах Запорізького автозаводу було розроблено чимало різних модифікацій класичного «Запорожця», що не стали серійними. Згадаймо про найцікавіші з них.

Почнемо з того, що першим знаковим автомобілем ЗАЗу, який на той момент називався «Коммунар», став 965-й Запорожець, який більше відомий як «Горбатий». Він об’єднував у собі значну кількість сучасних на той момент технічних рішень, тому на його базі створювалися інші моделі. Серед них ЗАЗ-970 – невеликий пікап, який отримав прізвисько «Точило». Але потрапити на конвеєр йому не судилося.

Не стала серійною й інша вантажівка – ЗАЗ-965Б. Цю машину зібрали невеликою партією та експлуатували на заводі для переміщення комплектуючих між цехами.

1962 року на ЗАЗі підготували мікроавтобус з індексним позначенням 970Б. Вантажопасажирський автомобіль з невеликими габаритами був розрахований на шістьох людей і міг перевозити до 250 кг вантажу. Цікаво, що двигун частково розташовувався в кабіні ЗАЗ-970Б, тому задній ряд сидінь у нього зроблений роздільним.

Перетворити на пікап конструктори ЗАЗу спробували і ЗАЗ-968, у народі іменований «Мильницею». Автомобіль з’явився у 1990 році і вироблявся протягом двох років, щоправда, дрібними партіями.