Стало відомо, що Франція відправляє в Україну ще одну партію бойових броньованих машин AMX-10RC. Все про цей французький “винищувач танків”.

Про можливість поставки бронетранспортера нашим захисникам повідомлялося ще в грудні минулого року, але тільки зараз стало відомо, що вони точно будуть у наших захисників. Видання Root Nation вирішило більш детально з’ясувати, що собою являє бойова броньована машина AMX-10RC, яку ще називають колісним винищувачем танків, або навіть легким танком.

Чим цікавий бронетранспортер AMX-10RC

Бронетранспортер AMX-10RC має декілька цікавих особливостей, про які варто згадати.

Однією з найголовніших особливостей є висока мобільність. Якщо вірити розробникам, завдяки своєму потужному двигуну та відносно невеликій вазі, AMX-10 може розвивати швидкість до 90 км/год на шосе та до 60 км/год на бездоріжжі. Це дозволяє бронетранспортеру швидко переміщуватись по полі бою та забезпечувати необхідну підтримку піхоті.

Слід також згадати про здатність ведення бойових дій в нічний час, адже AMX-10RC оснащений нічним прицілом та підсвічуванням для ведення бойових дій в умовах обмеженої видимості.

AMX-10RC

Звичайно, для бронетранспортера дуже важливим фактором є вогнева потужність. Тут французька броньована машина може похвалитися потужним 105-мм гарматним комплексом та кулеметом 7,62 мм, що дозволяє йому вести ефективний вогонь по броньованим цілям та піхоті.

AMX-10RC має невеликі габарити: довжину близько 9 м (з гарматою вперед) та висоту менше 2,8 м, що дозволяє йому здійснювати маневри в умовах обмеженого простору та брати участь в операціях у гірських районах.

Бронетранспортер може виконувати різноманітні завдання на полі бою, включаючи розвідку, патрулювання, охорону, підтримку піхоти та інші. Це свідчить про його гнучкість та універсальність. Ці особливості роблять AMX-10RC ефективним засобом бойової підтримки піхоти та винищення броньованих цілей на полі бою. Отже, про все більш детально.

Броня та захист AMX-10RC

Бронетранспортер AMX-10RC має захист від куль та осколків, а також здатний захистити екіпаж від деяких типів мін та вибухових пристроїв. Бронювання AMX-10RC складається з алюмінієвих сплавів та сталі, що забезпечує оптимальний баланс між захистом та вагою транспортера.

AMX-10RC

AMX-10RC має покриття з броні товщиною від 10 до 50 мм, що забезпечує захист від куль калібрів до 12,7 мм. Додатковий захист забезпечується бронепанелями, які розташовані з боків транспортера. Крім того, AMX-10RC має систему димових гранат, яка може захистити від протитанкових керованих ракет.

Крім захисту від стрілецької зброї та мін, AMX-10RC має захист від радіаційного та хімічного зараження. У цьому бронетранспортері є система фільтрації повітря, яка здатна забезпечити захист екіпажу від небезпечних речовин при хімічних або ядерних атаках.

У цілому, AMX-10RC має достатній рівень захисту, щоб убезпечити екіпаж та пасажирів від більшості загроз, з якими можна стикнутися на полі бою.

Потужне озброєння

AMX-10RC в якості основної зброї має 105-мм гармату GIAT CN-105-57, яка встановлена на шасі бронетранспортера. Ця гармата може стріляти звичайними снарядами або кумулятивними снарядами, які здатні пробити броню легкої бронетехніки. Також AMX-10 оснащений кулеметом 7,62 мм, який знаходиться на башті, крім того, є можливість встановлення кулеметів калібру 7,62 мм на бортах бронетранспортера.

AMX-10RC

Гармата GIAT CN-105-57 має дальність стрільби до 6 км, що дозволяє AMX-10RC надавати підтримку піхоті на значній відстані від лінії фронту. Крім того, бронетранспортер оснащений додатковою бронею на башті та корпусі, що забезпечує певний рівень захисту екіпажу від стрілецької зброї, мінометів та гранатометів.

Крім зброї, AMX-10RC також оснащений різноманітними електронними системами, включаючи системи навігації та спостереження, що дозволяють екіпажу оперативно отримувати інформацію про навколишню обстановку та потенційних противників.

AMX-10RC

Технічні характеристики AMX-10RC

 • Екіпаж: 4 особи (командир, водій, навідник, радист)
 • Довжина: 9,1 м (з пушкою)
 • Довжина корпусу: 6,24 м
 • Ширина: 2,98 м
 • Висота: 2,64 м
 • Маса: 16,6 т
 • Броня: сталева броня товщиною від 13 мм до 50 мм
 • Озброєння: 105-мм гладкоствольна гармата, 7,62-мм кулемет
 • Двигун: дизельний SACM V8 (325 к.с.)
 • Максимальна швидкість: 90 км/год
 • Дальність ходу на дорозі: 600 км
 • Дальність ходу на бездоріжжі: 450 км

AMX-10RC має високу мобільність і може рухатись на великій швидкості на будь-якому типі місцевості. Також він оснащений спеціальними системами, які забезпечують йому можливість пересування по воді, перетинати водні перешкоди, а також перевозити вантажі. Всі ці характеристики дозволяють AMX-10RC успішно виконувати завдання, пов’язані з розвідкою, бойовим захистом та іншими діями на полі бою.

Чому AMX-10RC називають винищувачем танків

AMX-10 називають винищувачем танків завдяки його вогневій потужності та здатності швидко маневрувати на полі бою. Він озброєний 105-мм гарматою, яка може пробити броню танка, а також 7,62-мм кулеметом, що забезпечує додаткову вогневу потужність.

AMX-10RC має високу швидкість та маневреність, завдяки чому він може швидко переміщуватися на полі бою та змінювати позиції, уникати вогню танків та інших ворожих одиниць. Також, він має досить хорошу броню, яка дозволяє йому захистити екіпаж від підриву мін, снарядів та гранат.

AMX-10RC

Взагалі, AMX-10 є доволі універсальним бойовим транспортером, який може виконувати різноманітні завдання на полі бою. Проте, завдяки його вогневій потужності та маневреності, він може бути досить ефективним в боротьбі з ворожими танками та іншими важкими бойовими машинами.