Японія відправила Україні у рамках нового пакету допомоги армійські позашляховики Mitsubishi Type 73. Про це повідомив посол України в Японії Сергій Корсунський, інформує today.ua.

За його словами, Японія передасть Україні 100 армійських автомобілів. Перші два з них уже вирушили до нашої країни. Інші машини відправлять після того, як перевірять їх технічний стан і проведуть певні доопрацювання.

Про те, що Японія передасть Україні близько 100 армійських вантажівок, стало відомо після зустрічі українського президента Володимира Зеленського з японським прем’єр-міністром Кісідою Фуліо. Щоправда, тоді не було відомо, які саме японські армійські автомобілі з’являться у ЗСУ. Тепер ми можемо точно сказати, що це армійські позашляховики Mitsubishi Type 73. Саме їх ми помітили на фотографіях, які розмістив у Мережі Сергій Корсунський.

Що таке Mitsubishi Type 73? Які його технічні характеристики і навіщо він призначений?

Позашляховики Mitsubishi Type 73 у Силах самооборони Японії з’явилися у 1973 році. З 1996 року випускають його друге покоління. Якого покоління Type 73 передали Україні – поки що не відомо. За фотографіями важко визначити покоління. Зважаючи на все, це все-таки позашляховики другого покоління.

Довжина Mitsubishi Type 73 другого покоління складає 4140 мм, ширина – 1765 мм, висота – 1970, а колісна база – 2420 мм. Тобто він більший, ніж модель першого покоління. Цей позашляховик важить 1940 кг. Вантажопідйомність сягає 440 кг. Максимальна швидкість – 135 км/год.

Type 73 другого покоління оснащується 4-циліндровим 2,8-літровим дизельним двигуном 4M40. Дизельним двигуном оснащувалась і модель першого покоління. Але якщо у Type 73 першого покоління дизель працював разом із механічною коробкою передач, то у моделі другого покоління – разом із 4-ступінчастою автоматичною коробкою передач.

Є кілька версій Mitsubishi Type 73, залежно від завдань, що перед ними ставляться. Наприклад, є версії з великокаліберним кулеметом, ПТРК або навіть з безвідкатною гарматаю. Є також вантажна версія для доставки вантажів на передову. Але найчастіше ці позашляховики призначаються для перевезення особового складу.

Яку версію Mitsubishi Type 73 передали для ЗСУ – не повідомляється. У будь-якому випадку будь-яка допоможе в боротьбі з російськими окупантами.