Українські інвестори виділили кошти на створення першого прототипа бронемашини Inguar. Про це виданню Парламент.UA розповіли засновник ТОВ «ІНГУАР» Артем Ющук, повідомляє AUTO-Consulting. Цікаво, що сімейство Inguar передбачає багато виконань цього бронеавтомобіля, які можуть бути корисними при виконанні специфічних завдань.

Перший етап інвестицій включає 20 мільйонів гривень на розробку прототипа авто. Прототип збирається на виробничих потужностях підприємства. Прототип планується представити до кінця цього року і вийти на державні випробування.

Зазначається, у серійному виробництві собівартість становитиме менше – 10 млн грн. Серійне виробництво – це 500 робочих місць, а не 15-20 як зараз.

«Ми відрізняємося від більшості своїх конкурентів тим, що не купуємо готову машину та переобладнуємо її, а тим, що купуємо окремі запчастини і збираємо своє власне авто», – розповідають у компанії.

У компанії так робиться в першу чергу для уніфікації, оскільки планується створення «сімейства» чотири- (для перевезення особового складу легкого озброєння) і шестиколісних машин (наприклад для РСЗВ). Таким чином задня частина машини може бути змінна (одна вісь або дві).

Нагадаємо, у листопаді 2022 року українська компанія «ІНГУАР» презентувала концепції броньованих машин для широкого спектра завдань. Тоді також була Представлена пускова установка Brimstone на базі цих бронемашин.