На озброєнні ЗСУ з’явилися голландські бойові машини піхоти YPR-765 PRI, озброєні гарматою Oerlikon KBA B02 калібру 25 мм. Про це свідчить відео, розміщене у соціальних мережах, пише today.ua.

На відео показано лише одну YPR-765 PRI, тому поки не відомо, скільки таких бойових машин є на озброєнні ЗСУ. Стверджується, що цю бойову машину піхоти передав українським захисникам приватний колекціонер. Але ще у 2022 році деякі ЗМІ стверджували, що Україна отримала голландські бойові машини піхоти.

Що це за YPR-765 PRI? Які її основні тактико-технічні характеристики? В якій якості можна використовувати цю бойову машину?

YPR-765 – це голландська бойова машина піхоти, розроблена компанією DAF на базі американського бронетранспортера M113 на початку 1980-х років. Версія PRI (Pantser Rups Infanterie) оснащується вежею EWS з автоматичною гарматою Oerlikon KBA B02 калібру 25 мм, яка з’єднана з кулеметом калібру 7,62 мм.

Ця автоматична гармата розроблена у 1980-х роках швейцарською компанією Oerlikon. Її ефективна дальність стрілянини – близько 3000 метрів. Існує кілька типів снарядів.

Екіпаж цієї бойової машини піхоти складає 3 людини. У неї міститься ще 7 десантників. Машина, яка, до речі, важить 13 тонн, оснащується американським дизельним двигуном потужністю 267 к.с. Максимальна швидкість сягає 61 км/год. Запас ходу – 490 км.

Боєкомплект гармати – 180 снарядів. З них 105 бронебійні, а 75 – фугасні. Додатковий боєкомплект – 140 снарядів. Вежа EWS має денний та нічний приціли.

Головне завдання YPR-765 – підтримка вогнем піхоти на полі бою, перевезення особового складу. Гармата дозволяє знищувати легкоброньовану військову техніку та піхоту супротивника.

Цікаво, що є також бельгійська версія YPR-765. Від голландської вона майже нічим не відрізняється. Єдина різниця між ними полягає у місці розташування димових гранатометів. У голландського YPR-765 димові гранатомети (шість) знаходяться на верхньому лобовому листі, а у бельгійського – на башті.

На озброєнні армії Нідерландів було кілька варіантів YPR-765. Наприклад, була версія з ПТРК, командно-штабна версія, версія з великокаліберним кулеметом та ін.

Наразі армія Нідерландів вже зняла з озброєння всі бойові машини YPR-765. Вони замінені на більш сучасні бойові машини (CV90 та Boxer MRAV). Залишилася лише версія YPR-765 PRBDR.