- 17 апреля 2024
У Сухопутних військах показали баггі, за допомогою якого виконують завдання воїни 117 окремої механізованої бригади Збройних сил України. Захисники відзначають його високу прохідність в умовах фронтового бездоріжжя.
Також, за словами воїна, цей легкий автотранспорт показав високу ефективність як у патрулюванні, так і в бою. Фото баггі, про який «мріє кожен чоловік», показали у Telegram-каналі Сухопутних військ та на сторінці 117 ОМБр у Facebook, інформує OBOZ.ua.
«БАГГІ — це військовий «ЖУК» 117 ОМБр, про який мріє кожен справжній чоловік! Він забезпечує не лише високу прохідність в умовах бездоріжжя, але й вогневу міць Цей легкий автотранспорт ефективний при патрулюванні та веденні бойових дій. Швидкість, маневреність, прохідність – невід’ємні риси баггі», – зазначили у Сухопутних військах.
Невеликі легкі автомобілі високої прохідності з відкритими колесами, що згодом отримали назву баггі, з’явилися у США ще у 1950 роках. Їхнє ключове призначення – їзда по бездоріжжю.
Назвою баггі завдячують своїм першим прототипам: їх виготовляли зі старих автомобілілів Фольксваген Жук – через що американці й почали пестливо називати їх «жучками» (англ. — «buggy»)
Виготовляли баггі просто: з автомобіля знімали кузов, двері і крила, натомість встановлювали полегшену раму або скловолоконний кузов (як варіант – залишали урізану версію «рідного» кузова). Саме «Фольксваген Жук» для подібної модифікації підходив якнайкраще – завдяки прохідності і міцності шасі цього авто, його високому дорожньому просвіту, відсутності радіатора, задньому розташуванню двигуна. До того ж, придбати такий автомобіль міг буквально кожен.
З часом любителі баггі все більше удосконалювали свої авто, почали виникати стихійні змагання на швидкість, що згодом набули професійного характеру.
На 2022 рік існували різні види баггі з відмінностями у конструкції залежно від мети застосування. Так, використовують ці легкі авто у спорті, у бойових діях та під час підкорення пустель.