- 08 мая 2024
Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги може передати Україні гусеничні бойові машини Wiesel 1. Про це повідомили українські електронні ЗМІ, передає today.ua.
У 2025 році Бундесвер отримає нову бойову машину Boxer. Вона в німецькій армії замінить танкетки Wiesel 1. Передбачається, що Бундесвер частину бойових машин Wiesel 1 передасть Україні, а решту залишить у резерві на зберіганні.
На озброєнні ЗСУ вже є бойові машини Wiesel 1. Наприкінці 2023 року в соціальних мережах показали одну таку танкетку (вона була озброєна ПТРК «Тоу»). Щоправда, офіційно не повідомлялося, що Німеччина передала нашій країні машини Wiesel 1.
Що це за Wiesel 1? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?
Wiesel 1 — це німецька гусенична легка бойова машина для повітряно-десантних частин, створена концерном Rheinmetall. Бундесвер прийняв її на озброєння у 1990-му році. Вона має друге покоління — Wiesel 2.
Довжина цієї бойової машини складає 3600 мм, ширина – 1820 мм, а висота – 1850 мм. Вона оснащена двигуном потужністю 90 к.с. Маса – 3200 кг. Екіпаж – 2-3 особи, залежно від версії. Максимальна швидкість сягає 70 км/год.
На даний момент Бундесвер використовує близько 1000 бойових машин Wiesel 1 та Wiesel 2 у різних модифікаціях. Наприклад, є машина-транспортер, командно-штабна машина, машина вогневої підтримки з ПТРК «Тоу», розвідувальна машина, інженерно-розвідувальна машина, медико-евакуаційна машина, машина з мінометом калібру 120 мм, а також машини ППО (командний пункт ППО, РЛС та ЗРК).
У 2019 році концерн Rheinmetall представив «цифрову» версію бойової машини Wiesel 2. Вона помітно відрізняється на краще від старої версії. Так, у «цифрового» Wiesel 2 сучасна цифрова інтегрована система управління полем бою, а також численні оптико-електронні датчики на броні у вигляді камер різного типу. Додатково машина одержала новий камуфляж.
Які версії бойової машини Wiesel Німеччина передасть Україні — ще не відомо. Думаємо, це будуть машини першого покоління. Але вони теж дуже стануть у нагоді ЗСУ. Це легкі бойові машини, які можуть виконувати різні місії, у тому числі розвідка та знищення повітряних цілей.