На виставці Eurosatory 2024 компанія Rheinmetall представила нове сімейство легких тактичних машин Ermine. Це сімейство представляє нове покоління мобільних рішень, які відрізняються мобільним джерелом енергії (мікромережею) і готовністю до автономної роботи. Оскільки прототипи вже доставлені голландській армії, а випробування тривають у Нідерландах, транспортні засоби вже відомі своєю високою мобільністю та тактичною гнучкістю, розробленою для задоволення різноманітних військових потреб, пише SUV News.

Сімейство Ermine включає безпілотний наземний транспортний засіб (UGV), бортовий баггі та квадроцикл, доступний у варіантах 4×4 і 6×6. Ці транспортні засоби засновані на дизель-електричній гібридній трансмісії та базовій платформі, яка забезпечує модульність і маневреність. Залежно від конфігурації транспортні засоби можуть витримувати корисне навантаження до однієї тонни, досягати запасу ходу понад 1000 кілометрів і розвивати максимальну швидкість 90 км/год. Для стратегічного розгортання до чотирьох машин Ermine можна транспортувати вантажними вертольотами, такими як CH-47 або CH-53, що підвищує гнучкість операцій.

Ці машини, також відомі як Hermelin, можуть бути налаштовані для різних застосувань, включаючи розвідку та зв’язок, протитанкові операції, носії зброї, медичну евакуацію (MedEvac) або як генератори. Транспортні засоби Ermine можуть працювати безшумно завдяки своєму електроприводу та сконструйовані такими ж зручними у використанні, як цивільні квадроцикли чи баггі. Якщо вони не використовуються для тактичної мобільності, вони служать мобільними джерелами енергії, сприяючи оперативним можливостям і підтримуючи цілі ESG завдяки стійкому накопиченню енергії в своїх акумуляторах.

Технологія Ermine була розроблена в Нідерландах новою компанією REEQ, яка стала дочірньою компанією Rheinmetall Defence Nederland BV у березні 2024 року. Придбання REEQ дає Rheinmetall можливість обслуговувати голландський та європейський ринки у сфері легкої тактичної мобільності, як пілотований, так і безпілотний, у поєднанні з мікромережею, з короткими термінами доставки. Співпраця між Rheinmetall і REEQ поєднує промислові потужності з інноваційними розробками в автомобілях Ermine.

У групі Rheinmetall REEQ зберігає свій статус стартапу в галузі розробки. Подальша розробка та серійне виробництво цих автомобілів триватиме в Нідерландах. Rheinmetall AG зі штаб-квартирою в Дюссельдорфі працює на різних ринках, пропонуючи різноманітні продукти та послуги. Rheinmetall є значним міжнародним постачальником систем для оборонної промисловості, а також працює на цивільних ринках. Сталий розвиток є частиною стратегії Rheinmetall, яка прагне досягти нейтралітету CO2 до 2035 року.

Автомобілі Ermine прості в експлуатації і, якщо не використовуються для тактичної мобільності, можуть служити мобільними джерелами енергії, потенційно підвищуючи оперативну спроможність збройних сил. Ця можливість також узгоджується з цілями ESG, оскільки екологічно вироблена місцева енергія може зберігатися в акумуляторі. Прототипи машин Ermine вже доставлені голландській армії, випробування тривають у Нідерландах. Транспортний засіб розробляється для повного виробництва, а обладнання готується для задоволення попиту.

Базовим транспортним засобом серії Ermine є квадроцикл 4×4 із сухою масою 875 кг і вантажопідйомністю 500 кг. Трансмісія базується на двигуні потужністю 30 кВт на вісь, який підтримується літієво-ферофосфатною (LFP) батареєю ємністю 16 кВт/год, яка заряджається від дизельного двигуна з використанням палива F34. У порівнянні зі 100-кілометровим запасом ходу лише на електриці, Ermine Quad може проїхати 1000 км із подовжувачем запасу ходу. Він може буксирувати причіп масою понад 750 кг і транспортуватися вертольотом CH-47 Chinook.

Ermine UGV схожий по більшості технічних характеристик із квадроциклом, але не має поперечної дуги, за рахунок чого його висота всього 1100 мм. Ermine Buggy, 6×6, включає в себе елементи базового автомобіля, але довший і ширший для розміщення третьої осі, забезпечуючи корисне навантаження 500 кг. Ця версія пропонує гнучкість у типі корисного навантаження та може бути оснащена однією або двома батареями того самого типу, що згадано для квадроцикла, досягаючи максимального діапазону 1200 км.