Кожен з методів має свої побічні ефекти

Підвищити потужність двигуна автомобіля – завдання цілком здійсненне. Кожен зі способів, які застосовуються в даному процесі, має свої переваги і недоліки. Давайте спробуємо розібратися, як її збільшити, на основі методів, що використовуються сервісними центрами.

Збільшуємо робочий об’єм

Досягти підвищення робочого об’єму двигуна можна шляхом збільшення діаметра циліндра. Також це робиться за рахунок заміни колінчастого валу на інший, що має більший хід. Безумовно, таке серйозне втручання забезпечує значне збільшення максимального крутного моменту.
Незважаючи на те, що дана процедура підходить практично для будь-якого автомобіля, вона має серйозні недоліки. По-перше, загальний ККД двигуна падає, і, по-друге, підвищується витрата палива.

Збільшуємо ступінь стиснення

Виконати це можна простим способом – зменшивши висоту нижньої площини головки блоку циліндрів за допомогою фрезерування. Таким чином, обсяг камери згоряння стає меншим.

Є інший спосіб – необхідно встановити поршні, верхня частина яких більш опукла. Крім цього, існує можливість встановлення модифікованого розподільного валу. В даному випадку геометричні показники ступеня стиснення поліпшуються через те, що впускні клапани закриваються з запізненням.

При збільшенні ступеня стиснення істотно підвищується потужність і ККД двигуна. У той же час, знижується витрата палива. Однак врахуйте, що в подальшому необхідно ретельно стежити за якістю бензину, використовуючи більш високе октанове число. В іншому випадку ризик детонації значно підвищується.

Чіп-тюнінг

Завдяки чіп-тюнінгу, потужність двигуна можна збільшити приблизно на 5-20%. Суть полягає у зміні керуючих сигналів, які надходять від чіпа до основних пристроїв автомобіля. Іншими словами, деталі машини не зачіпаються, зміни відбуваються тільки з програмами. Крім збільшення потужності, результатами чіп-тюнінгу є:
– незначне зниження витрати палива, але тільки у випадку заливання перевіреної прошивки. Існують такі прошивки, які дозволяють знизити витрату бензину, але при цьому може відбутися втрата динамічності;
– поліпшення динамічності машини і її керованості.
Але слід знати і про недоліки даної процедури:
– на карбюраторних машинах чіп-тюнінг не застосовується, це допустимо тільки для інжекторних машин;
– відбувається підвищення чутливості двигуна до високої температури в літній час;
– можливе значне збільшення вмісту у вихлопах шкідливих речовин;
– ресурс двигуна зменшується через зниження діапазону його нечутливості до якості палива, що призводить до детонації і, відповідно, до зношування.

Представимо вашій увазі ще одну нову методику, створену компанією Gadgetman Technologies LLC – МД-тюнінг – модифікація карбюратора або дроселя

Технологія полягає в необхідності створити в карбюраторі або дросельному сайті точно вивірені фаски. Вони служать для утворення завихрення повітряних потоків при русі дросельної заслінки і для створення перепаду тиску. Таким чином, відбувається змішування повітря та пального в однорідну суміш.

Переваги при використанні даної інноваційної технології:
– підвищується потужність двигуна приблизно на 5-15%;
– досягається економія палива близько 10-25%;
– збільшується крутний момент;
– більш чистий вихлоп;
– збільшується динамічність автомобіля;
– відсутні провалини під час набору швидкості.

Причому конструкція двигуна в цьому процесі кардинально не задіяна. Недоліки також не були виявлені.

Майте на увазі, що МД-тюнінг може застосовуватися практично для всіх бензинових автомобілів, включаючи іномарки і вітчизняні моделі.
Нові дані після модифікації підхоплюють відразу більшість датчиків, але деяким автомобілям для адаптації необхідний час.

document.write(«»);