продажи-автоваза

Як вже відомо нашим споживачам, додатковий збір на імпортні товари буде скасовано не раніше 1 січня 2016 року. Надія на те, що ввезені в Україну автомобілі подешевшають раніше, ніж до Нового року, «зникла». Додатковий імпортний збір буде скасовано з 1 січня 2016 року, як і планувалося при його введенні.

«За підсумками останніх зустрічей з представниками НБУ, Мінфіну і СОТ, досягнутий консенсус — скасувати додаткове імпортне мито з 1 січня 2016 року, як це і планувалося раніше», — повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичюс, повідомляє прес-служба відомства. «Тимчасове імпортне мито — це непопулярна і вимушена міра, яку НБУ і уряд повинні були впровадити в умовах негативного платіжного балансу і високої волатильності національної валюти», — зазначив міністр.

Зниження світових цін на традиційні товари українського експорту — чорні метали та вироби з них, добрива, зернові та інше — на тлі значної експортної орієнтованості економіки України призводило до поглиблення рецесії і макроекономічних диспропорцій. Зокрема дефіцит поточного рахунку платіжного балансу за підсумками 2014 – $ 5,3 млрд (або 4% ВВП). А дефіцит зведеного платіжного балансу збільшився до $ 13,3 млрд (близько 10% ВВП).

Попередні підсумки ефективності дії збору свідчать про позитивний вплив на досягнення макрофінансової стабілізації в державі. Вжиті заходи поліпшили стан платіжного балансу і сприяють пом’якшенню шокових наслідків турбулентності зовнішніх ринків, які зараз спостерігаються.

Так, якщо у січні-лютому цього року дефіцит поточного рахунку становив 600 млн, то вже в березні-червні поточний рахунок був зведений з профіцитом — $ 616 млн. За підсумками червня профіцит поточного рахунку збільшився до 361 млн, і вперше з початку року сальдо зовнішньої торгівлі товарами стало позитивним.

document.write(«»);