З 4 липня Патрульна поліція почала плавно змінювати Державтоінспекцію. Саме цього дня поліціянти вперше вийшли на патрулювання столиці. У кінці серпня поліція взялася за забезпечення порядку в Одесі, Львові, а також в Обухівському та Васильківському районах Київської області. Практично кожного дня оголошують набір в поліціянти для обласних центрів.

Як правило, спілкуванню водія з патрульним поліцейським повинна передувати зупинка поліцейським автомобіля. Досить часто інспектори ДАІ при зупинці транспортних засобів не могли зрозуміло пояснити, що ж стало причиною зупинки. І це при тому, що згідно інструкції з питань діяльності ДАІ зобов’язаний повідомити водія про причину зупинки транспортного засобу.

Для нової поліції обов’язок повідомляти причину зупинки авто уже прописаний у закону про національну поліцію, а не у підзаконному акті. Більше того, закон передбачає, що поліцейський зобов’язаний не тільки поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу, але й детально описати підстави зупинки.

Отже, за новим законом «Про національну поліцію» патрульний поліцейський має 9 причин для зупинки транспортного засобу:
1) порушення водієм правил дорожнього руху;
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення;
4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

До речі, за вимогою водія, або іншого громадянина, поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук. Це також вимога закону.