Як продати машину в Україні?Процесу продажу вживаного автомобіля притаманні численні нюанси, як в плані підготовчого етапу, так і безпосередньо при укладенні самої угоди. Існує кілька способів і каналів продажів, через які ви зможете вигідно розлучитися зі своєю машиною. Також не варто нехтувати порадами бувалих — дуже часто від маленьких деталей залежить результат вашої операції.

Підготовка машини до продажу

Те, що товар треба представити покупцеві з кращого боку, це відомо всім. Тому і автомобіль слід підготувати до його продажу. Почати краще з виправлення недоліків, які можуть збити вашу ціну. Коли мотор бурчить рівно і масло не тече, у покупця не виникне зайвого приводу для торгу.

Природно, перше враження на покупця здійснює зовнішній вигляд — тому не варто шкодувати грошей на мийку і чищення салону. А ось з відмиванням двигуна до блиску краще не перестаратися — або зробити це заздалегідь, щоб він вже встиг злегка запилитися. Інакше у потенційного власника можуть з’явитися недоречні підозри, що ви хочете приховати потьоки масла або інші недоліки машини.

Дрібні нюанси — добре натріть панель з поліролью, зачерніть шини, повісьте новий ароматизатор. Однак не варто заходити надто далеко — міняти масло або гальмівну рідину. Досить просто передати покупцеві інформацію про те, коли востаннє все змінювалося — все одно більшість із них після покупки заливають нові «розхідники».

Як визначити ціну на машину?

Що впливає на вартість вживаного авто? Зрозуміло, кожен власник цінує свій автомобіль набагато дорожче, ніж готові заплатити за нього потенційні покупці.

Ціна на машину складається з її «віку», технічного стану, наявності в «анамнезі» ДТП з ушкодженнями, крім того впливає загальна кон’юнктура ринку — чи є попит на цю модель і чи багато пропозицій серед схожих машин.

Зазвичай між столичним і регіональним ринком є різниця — в регіоні машини коштують трохи дорожче. До речі, на цьому часто заробляють посередники, купуючи авто в столиці і переганяючи в інше місто.

Визначити ціну на свою машину ви зможете, тільки вивчивши ринок. Подивіться оголошення на аналогічні моделі в схожому стані, а також на автомобілі, більш укомплектовані і нижче класом. Так вам стане ясно, наскільки справедлива поставлена вами цiна.

Як тільки ви визначитеся з ціною, можна виходити з вашою машиною на ринок.

Як продати машину?

Взагалі, продавати машину краще відразу по всіх можливих каналах — так більше шансів швидко знайти покупця. Наклейте або напишіть оголошення на задньому склі (це самий малоефективний спосіб, але чому б і ні?), розмістіть оголошення в газетах та на інтернет-порталах.

Можна з’їздити і на авторинок. Врахуйте, що зазвичай максимальний наплив покупців на авторинку припадає на суботу, а в будні там взагалі робити нічого.

Окремо варто сказати про фотографії — краще зробити її відразу після мийки, на красивому фоні. Не варто фотографувати машину на стоянці, створюється помилкове враження, що вона стоїть десь на авторинку. До речі, досвід підказує, що на оголошення з фотографіями покупці реагують активніше.

Текст оголошення повинен бути лаконічним, і в той же час розкривати всі відомості про автомобіль. Починати слід з базової інформації — найменування моделі, країна походження, тип коробки передач, об’єм двигуна, тип кузова, колір, рік випуску.

Далі можна перейти до різних «фішок», які є у вашій машині. Це наявність гідропідсилювача керма, кондиціонера; можливість регулювання крісел; іммобілайзер, центральний замок, подушки безпеки, магнітола, протиугінна система, обігрів заднього скла та інші додаткові зручності. Так, зараз сучасні автомобілі майже завжди ними оснащені — але зайвий раз розповісти про них має сенс, щоб у покупця створився хороший образ вашої машини.

Після основної та додаткової інформації переходьте до цiни і контактних даних. Невелика порада від досвідчених власників — має сенс злегка завищити ціну, щоб залишити собі зазор на торг, який майже неминуче буде. Потім можна вказати цю ціну другою, а першою — ще вище, але закреслено. Так ви покажете, що вже поступаєтеся, і в дужках поруч можна написати чому, наприклад, у зв’язку з дрібними недоліками, начебто подряпин на бампері і днище.

document.write(«»);