20150923113321

Користувачі соціальних мереж продовжують розміщувати фото транспортних засобів, водії яких порушили правила зупинки та стоянки, зокрема в обласному центрі. Кожен такий факт порушення працівниками ДАІ береться до уваги і проводиться детальна перевірка.

Водночас нагадуємо, що у більшості випадків у працівників Державтоінспекції відсутні законодавчі підстави для складання адмінпротоколу на водія-порушника. Останні часто категорично заперечують свою причетність до скоєння порушення ПДР (не я був за кермом, це було три роки назад, це фотомонтаж та ін.).

Враховуючи вище викладене, звертаємо увагу на те, що для оформлення адміністративного протоколу на водія-порушника на фото мають бути наступні дані:
* дата порушення;
* час порушення;
* місце порушення;
* чіткий номерний знак автомобіля;
* контактний телефон свідка (особи, яка сфотографувала порушення), щоб у подальшому інспектори ДАІ могли звернутися до нього для отримання пояснень.

Згідно із статтею 251 Кодексу України про адміністративні порушення зазначені вимоги щодо фіксації порушення є доказами у справі та підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Однак найкращим та найоперативнішим вирішенням питання складання адміністративного протоколу на водія, який порушив правила зупинки та стоянки, є негайний виклик на місце порушення наряду ДАІ за номером телефону чергової частини УДАІ УМВС (0362) 63-58-21.
Прес-служба УДАІ УМВС України в Рівненській області

document.write(«»);