п

На авторинку з’явилося багато аферистів, що продають заставні автомобілі, які потім банк примусово повертає за несплату кредиту. Згодом покупець має масу проблем і судових розглядів з банками або лізинговими компаніями. Уникнути такої покупки нескладно.

Генеральний директор асоціації автоімпортерів ВААІД Олег Назаренко розповів, що останнім часом аферисти придумали новий метод продажу заставних автомобілів, які вони реалізують за ціною нижче ринкової. Для цього вони продають кредитні або лізингові машини через кіоски, які оформляють довідки-рахунки прямо на ринку або біля МРЕВ, повідомляє Обозреватель.

Такі “фірмочки” не мають доступу до Реєстру заставного майна. А продавець в договорі купівлі-продажу пише, що машина не закладена. Отримавши довідку-рахунок в кіоску біля ринку, новий власник реєструє машину в ДАІ. І навіть якщо її перевірили по базі “Угон”, то перевіряти по “Реєстру обтяжень рухомого майна” в МРЕВ не зобов’язані. Більше того, у них немає доступу до цієї бази! І давно минули ті часи, коли в техпаспорті машини стояла позначка про те, що машина знаходиться в заставі або лізингу.

“Ось і виходить, – говорить Олег Назаренко. – Купив чоловік машину, зробив експертизу на угон та перебитими вин-коду, оформив в ДАІ свідоцтво про реєстрацію … А потім до нового власника приходить лист з банку, що машина в заставі у банку під кредитом громадянина Х. І що робити? Йти до громадянина Х? Малоймовірно, що він зніме заставу з авто, запропонувавши банку в заставу щось інше. Щоб судиться з банком, треба кілька тисяч доларів і пару років проблемної життя!”

Тим часом на будь-якому посту ДАІ машину може засікти комплекс “Рубіж” і перший же міліціонер чи поліцейський забере її на штрафмайданчик.

“Тому остерігайтеся усіх від покупки авто без перевірки його у нотаріуса по” Базі обтяжень “Мін’юсту”, – говорить Назаренко.

document.write(«»);