- 10 октября 2015
- ???
Сотні покинутих, нікому непотрібних та мертвих. Залізні коні, які роками іржавіють на столичних вулицях — куди звертатися, аби їх прибрали, та як на цьому заробити?
Весь іржавий, покришки струхли, замість скла — скотч, а в салоні — безлад і пил. Цей Москвич буквально вріс у асфальт на паркованні поблизу столичної багатоповерхівки. Містяни вже й не пам’ятають, коли востаннє машина виїжджала з подвір’я.
— Ну вже років 5 так точно, я тут живу, більше, напевно.
— І він не їздив?
— Не їздив. Я навіть не бачила, щоб його заводили.
— Скажіть, будь-ласка, оцей Москвич тут довго стоїть?
— Та вже довго.
— А скільки років?
— Ну я не знаю.
Окрім того, що нічийні автомобілі стоять на таких цінних для столиці паркувальних метрах, вони ще й можуть бути дуже небезпечними.
Богдан Аганін, представник Київдорсервісу:
— Кожен автомобіль — це приблизно 650 металевих частин, і не треба бути байдужим, оскільки це може бути закладена вибухівка або якісь там поражаючі елементи. Це і екологічна загроза, оскільки з автомобіля є технічні рідини, тобто масло або паливо, яке витікає з бензобаку і двигуна.
Тож аби звільнити подвір’я від брухту, покинуті транспорти перевозять на звалище іржавих машин. Та комунальники твердять, що самовільно нічого не забирають. До покинутих автомобілів їде група у складі ЖЕКівця, районного чиновника й дільничного інспектора міліції.
Богдан Аганін, представник Київдорсервісу:
— Після чого вони фіксують цю машину, розвішують оголошення біля будинку, на автомобілі, на прилеглій територіі, окрім того, дільничний інспектор опитує мешканців цього будинку, чи хто може знати, чи є власник у цієї машини, чи ні.
Якщо ж за три дні власник так і не з’явився — комунальники евакуатором забирають автобрухт.
— Ця машина була переміщена з Дарницького району, ця — зі Святошинського.
— Це так Москвич і стояв розібраний?
— Так, як я пам’ятаю — це перша машина, яку ми перемістили у Києві.
Олександр Храпач, кореспондент:
— Ось тут, на столичній Троєщині, і створили кладовище покинутих машин. Їх близько сотні. Тут здебільшого доживають свій вік легковики, але зустрічаються і буси, і навіть маршрутка.
Ось цього автобуса власник покинув на перехресті вулиць Бальзака і Сабурова. Окрім незручностей для водіїв, маршрутка заважала і шляховикам, які не могли відремонтувати дорогу. Повернутися до власника може будь-яка з цих машин. Аби її забрати — потрібно просто показати документи на автомобіль. Але встигнути потрібно за півроку. Та потрібно ще й заплатити!
Богдан Аганін, представник Київдорсервісу:
— Власник звертається, оплачує переміщення, коштує приблизно 200-300 грн, і вартість зберігання на майданчику. Вартість зберігання на майданчику стандартна, як і затверджена КМДА — 22 гривні.
Якщо ж машину не забрали, її утилізують або ж продають з аукціону. Загалом у Києві на узбіччях та подвір’ях стоїть приблизно 1200 іржавих автомобілів. Проте абсолютним рекордсменом за нічийними машинами можна назвати Дубаї: там сотні елітних авт залишають не тільки посеред вулиць, але й на паркованнях аеропортів. А все тому, що заможнім мешканцям Об’єднаних Арабськіх Еміратів швидко набридають машини. Тож вони просто купують собі нову, а стару — кидають на вулиці. Тим часом київські комунальники радять мешканцям української столиці: якщо поблизу вашого будинку є покинута машина і вона заважає — звертайтеся до районної адміністрації або до ЖЕКу.
document.write(«»);