В Україні змінюють ПДР для водіївЦього тижня відбулося третє засідання наглядового комітету проекту Twinning «Підтримка Міністерства інфраструктури України в посиленні стандартів безпеки комерційного дорожнього транспорту».

Проект покликаний підвищити безпеку комерційних перевезень автомобільним транспортом в Україні у відповідності з технічними вимогами ЄС та найкращими міжнародними практиками для зменшення кількості ДТП і пов’язаних з ними смертельних випадків.

Досягти поставленої мети Мінінфраструктури допомагають європейські партнери проекту, зокрема Генеральний інспекторат дорожнього транспорту (GITD, Польща), Федеральний офіс вантажних перевезень (BAG, Німеччина), Федеральний інститут досліджень автомагістралей (BASt, Німеччина) і Державний інспекторат дорожнього транспорту у складі Міністерства транспорту і комунікацій (SRTI, Литва).

В рамка проекту українські експерти тісно співпрацюють з європейськими колегами в чотирьох основних сферах:

Розвиток системи управління безпекою автомобільного транспорту в Україні.
— Підтвердження професійної компетентності менеджерів та керівників автомобільних підприємств і водіїв.
— Сертифікація транспортних засобів та їх запчастин.
— Технічне розслідування ДТП.

З метою моніторингу успішності проекту, щоквартально відбувається засідання наглядового комітету. У його склад входять представники керівництва Мінінфраструктури, інституцій-партнерів проекту, Представництва ЄС в Україні та Адміністративного офісу програми Twinning, яка функціонує при Нацгосслужбе України.

Першим практичним результатом проекту стала реєстрація Мінекономрозвитку України Державного стандарту «Системи управління безпекою дорожнього руху (БДР).Вимоги та постанови по застосуванню», яке є ідентичним міжнародному стандарту ISO 39001. Впровадження стандарту дозволить організаціям, які взаємодіють з системами дорожнього руху, зменшити смертність та травматизм за рахунок реалізації відповідної політики та розробки плану дій, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

document.write(«»);