В австрійській компанії “Гользо ГмбН” запропонували будувати дороги в Закарпатській області з використанням глини. Перший експериментальний кілометр такої дороги планується прокласти між с. Данилове та Олександрівка (Хустський р-н) вже у жовтні 2019 року, пише Автотема з посиланням на Автоцентр.

Як йдеться на сайті Закарпатської облдержадміністрації, такої домовленості було досягнуто між головою ОДА Ігорем Бондаренком та представниками “Гользо ГмбН” під час зустрічі.

За словами представників австрійської компанії, гарантійний термін служби доріг із глини – 10 років, її вартість – в п’ять-шість разів менша, ніж у асфальтобетонних доріг. Наразі цю технологію вже використовують 50 країн.

“Не бачу перешкод, щоб не використовувати на Закарпатті цю унікальну технологію. Якщо вона доведе свою ефективність, це дасть змогу в декілька разів прискорити будівництво доріг в області. Наш край у цій справі стане прикладом для всієї країни. Думаю, ця ідея дуже корисна, оскільки вона добре поєднує прийнятну ціну і високу якість. Можу вас запевнити: матимете цілковиту підтримку ОДА в реалізації цього проекту”, – цитує прес-служба Бондаренка.

Крім того, присутній на зустрічі керівник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович повідомив, що зазначена технологія вже пройшла випробування в експертному інституті. За його словами, будувати дороги таким способом можна в будь-яку погоду, а побудована глиняна дорога також може бути використана як основа для асфальтобетонного покриття.

“У нашій області використання цієї технології може значно прискорити будівництво доріг, особливо сільських і лісових”, – додав він.