Якщо власник продав за дорученням чи без такого своє авто, він в 14-денний термін зобов’язаний повідомити про це працівників організації дорожнього руху. Якщо повідомлення не буде, власник платитиме штраф, навіть коли авто вже йому не належить

Штрафи за порушення правил дорожнього руху можна сплатити на місці скоєння.

Це у разі, якщо водій має банківську картку, а працівник дорожньо-патрульної служби має при собі термінал. У такому разі, лишень проведена операція зі сплати, інформація автоматично потрапляє до бази.

Такий варіант «розрахунку» можливий лише, коли кваліфікація порушення дозволяє винести постанову на місці. Йдеться про перевищення швидкості, порушення правил обгону та інші порушення, передбачені ст. 122 Кодексу про адмінпорушення. Про це повідомив заступник начальника управління превентивної діяльності головного управління нацполіції в області Олег Турлай.

Якщо йдеться про водіння в нетверезому стані, створення аварійної ситуації, скоєння дорожньо-транспортної пригоди, в триденний термін патрульні направляють документи до суду і рішення про покарання винуватця приймає саме ця інстанція.

Коли діятиме автоматизована фотофіксація порушень, штраф зобов’язаний сплатити власник – тобто, фізична чи юридична особа, на кого оформлене авто, — повідомив Олег Турлай. – Наразі така система не діє. І працюватиме лише після постанови Кабміну. Хоча закон вже вступив в силу.

Якщо власник продав за дорученням чи без такого своє авто, він в 14-денний термін зобов’язаний повідомити про це працівників організації дорожнього руху. Якщо повідомлення не буде, власник платитиме штраф навіть коли авто вже йому не належить.

Звільнити від сплати штрафу власника авто можуть в разі, якщо він надасть докази про викрадення авто чи номерних знаків. В такому випадку постанову скасують і винесуть на ту особу, яка керувала авто. Звісно, коли її особу встановлять.

document.write(«»);