Цілком можливо, що незабаром у наших водіїв з’явиться можливість на законних підставах не платити штраф за порушення ПДР, які будуть фіксуватися в автоматичному режимі, пише o-doroge.com

У Верховній Раді підготовлено до розгляду законопроект №3130 «Про внесення змін до Кодексу України про адмінпорушення», що стосується уточнення порядку притягнення до відповідальності за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Зокрема, автори даного документа пропонують не обкладати штрафом водіїв, які скоїли порушення ПДР змушене – через неналежний стан автодоріг або вулиць. Для цього пропонується внести відповідні зміни до ст. 14-1, 279-3, 280, 283 КпАП України, встановивши, що при автофіксації порушень водії можуть притягуватися до відповідальності тільки в тому випадку, якщо дорога, вулиця чи залізничний переїзд відповідають чинним стандартам України.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається: «Загальновідомо, що значна кількість автомобільних доріг (зокрема і дороги міжнародного, міжміського сполучення) і вулиць у населених пунктах України перебувають у критичному стані і не відповідають держстандартам України. Пересування по таким дорогам часто змушує їх водіїв відступати від ПДР, у зв’язку з необхідністю об’їзду по зустрічній смузі (виїзд на які заборонено) вибоїни і ями, перетинати в населених пунктах подвійну осьову лінію через неможливість об’їхати транспортні засоби (ТЗ), припарковані в заборонених місцях. Таким чином, у разі облаштування на таких автодорогах і вулицях населених пунктів спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, водії ТЗ будуть залучатися до адмінвідповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, які вони зробили вимушено, через невідповідність стану автомобільних доріг (вулиць) вимогам державних стандартів».

Як заявляють автори цього законопроекту, він підготовлений з метою відкоригувати несправедливий на сьогоднішній день механізм залучення власників транспортних засобів до адмінвідповідальності за порушення ПДР, зафіксованих в автоматичному режимі.

document.write(«»);