- 11 декабря 2015
- mmr.net.ua
Фахівці ДП «Житомирський бронетанковий завод» можуть перетворити вантажівки радянського зразка на броньований автомобіль різних варіацій: десантний, транспортний, медичний, ремонтний, штабний, пише na.mil.gov.ua
Після презентації на виставці «Зброя та безпека-2015» транспортного автомобіля «Отаман» на базі шасі ГАЗ-66 зі встановленим комплектом броньованих модулів швидкого монтування «Овод» у багатьох засобах масової інформації було чимало критики на адресу розробника цієї машини — ДП «Житомирський бронетанковий завод». Наприклад, великої критики зазнала площа модуля управління: бійцю зі зростом 1,8 метра і більше неможливо було поміститися за кермом машини. Тому її конструктори вже підвищили висоту кабіни. Загалом конструкція «Овода» зазнала значних змін у порівнянні з виставковим варіантом машини. За словами житомирян, зважаючи на потенціал та універсальність «Овода», є чимало варіацій його вдосконалення.
Начальник інженерного центру ДП «Житомирський бронетанковий завод» Сергій Громов розповів про принципово новий перспективний концепт створення легкоброньованої техніки, аналогів якій немає у світі в масовій кількості. Це і є основною ідеєю конструкторів, адже підприємство може виробити за рік більше тисячі комплектів броньованих модулів швидкого монтування. Зважаючи на велику кількість шасі ГАЗ-66, ЗІЛ-131, Урал-375, МАЗ у військах, «Овод» може в короткі строки поповнити автопарки військових частин. Крім того, його можна встановлювати на шасі імпортного виробництва із заміною старих двигунів на нові дизельні.
За словами Сергія Анатолійовича, після зняття з вантажівки кабіни і кузова на встановлення модуля управління (замість кабіни) та функціонального модуля (замість кузова) витрачається не більше години. Житомирці фактично будь-яку стареньку вантажівку можуть перетворити на броньований автомобіль різних варіацій: десантний, транспортний, медичний, ремонтний, штабний тощо. Крім того, на «Овод» можна встановлювати різноманітне озброєння залежно від завдань. Я звернув увагу на одну важливу опцію машини. Сидіння десанту можуть трансформуватися у спальні місця та за потреби використовуватися як ноші для поранених.
Шляхом застосування навісного комплекту бронювання загальною вагою близько 200 кг кулестійкість корпусу підвищується до третього рівня стандарту STANAG-4569. У такий спосіб забезпечується захист машини від бронебійних куль калібру 7,62х51 АР і 7,62х54R БР-32 із 30-метрової дистанції. Підкладка бронекорпусу на основі армованих волокон знижує заброньову дію вражаючих елементів і при пробитті броні заважає утворенню потоку вторинних осколків.
Слід додати, що комплект броньованих модулів швидкого монтування «Овод» має можливість дообладнання в кабіні та десантному відсіку автоматних та кулеметних амбразур, уніфікованих із тими, що застосовуються на бронетехніці.
Розробники «Овода» розповіли, що конструктивно продумали встановлення на машині восьми принципово різних бойових модулів. Наприклад, бойового модуля «Штурм» з 30-мм гарматою, гранатометом, ПКТ, ПТКР; самохідної зенітної установки; самохідних мінометів (82 мм або 120 мм) тощо.
document.write(«»);