Нацполіція визначила 3 групи водіїв-порушників, яким відправлятимуть «листи щастя»Стало відомо, за які порушення водіям будуть відправляти так звані листи щастя – список включає більше двох десятків різних видів невиконань правил дорожнього руху (ПДР).

На початку грудня поточного року в Національній поліції створено робочу групу з впровадження в Україні автофіксації порушень ПДР. Відповідний наказ підписала глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе. До складу групи увійшли представники поліції, зацікавлених міністерств і відомств, громадські діячі, науковці, повідомляє «Автоцентр».

За цей час її учасники вже напрацювали цілий ряд проектів нормативних документів, необхідних для того, щоб це нововведення в нашій країні таки запрацювало. Серед іншого, підготовлений орієнтовний список видів порушень ПДР, які будуть виявляти за допомогою нової системи автофіксації і за які водіям відправлятимуть «листи щастя» (постанови про сплату штрафу).

Попередньо порушення структуровані за трьома видами: основні, допоміжні та перспективні.

До першої групи належать:

– Перевищення встановлених обмежень швидкості руху;

– Проїзд на заборонний сигнал техзасоби регулювання дорожнього руху;

– Виїзд на залізничний переїзд при заборонному сигналі світлофора;

– Порушення вимог правил зупинки / стоянки ТЗ.

До другої групи належать:

– Рух ТЗ по смугах громадського транспорту;

– Виїзд на перехрестя без обов’язкової зупинки;

– Недотримання рядності руху на перехрестях;

– Виїзд на смугу зустрічного руху;

– Недотримання вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг.

Група перспективних видів найбільша – і це ті види порушень, які будуть виявлятися не відразу після впровадження автофіксації, а в подальшій перспективі. З найбільш цікавих видів таких порушень відзначимо порушення правил використання покажчиків поворотів, виїзд на перехрестя при дорожньому заторі, агресивне управління, невключення денних ходових вогнів і користування телефоном під час руху транспортного засобу.

document.write(«»);