ТОП-5 "податкових новин" для водіїв в УкраїніПротягом минулого року уряд та парламентарі намагалися урізноманітнити життя автомобілістів новими податками.

І це їм вдалося: новини про новий порядок оподатковування власників транспортних засобів виявилися одними з найбільш популярних.

 

Ось ТОП-5 новин про автомобільні податки в Україні протягом 2015 року:

 

1. З початку 2015 року почали діяти кілька нових податків. Зокрема, запроваджено 5-відсотковий імпортний збір на ввезення автомобілів і запчастин. Паркувальний збір і податок при першій реєстрації ТЗ скасували. У той же час підвищили акцизи на легкові автомобілі і ввели – на комерційні. Ще один новий податок — транспортний (так званий податок на розкіш). Його платниками стали власники автомобілів не старше 5 років і з об’ємом двигуна понад 3,0 літрів.

 

2. 30 вересня 2015 року при ввезенні легкових автомобілів в нашу країну відпала необхідність платити спецмито.

 

3. Мало хто знав, але при переобладнанні свого автомобіля на газ можна отримати компенсацію від держави! Правда, якщо тільки ви платили податки від своїх доходів протягом минулого року.

 

4. Близько ста народних депутатів зареєстрували Законопроект про тимчасове зниження акцизів на старі іномарки до рівня нових. Якби його прийняли, ставки акцизу зменшилися б у 1,5-20 разів. Але проект відклали до весни 2016 року.

 

5. Додаткові (спеціальні) мита на нові легкові автомобілі діяли з 14 квітня 2013 року. Їх розмір поступово зменшувався і на момент відміни становив 2,15% для легковиків з мотором 1,0-1,5 л і 4,32% — для двигунів 1,5-2,2 л. Спецмита скасували на півроку раніше заявленого терміну (вони повинні були діяти три роки) через скарги Японії у Всесвітню торговельну організацію на неправомірність їх введення.

document.write(«»);