Які машини можуть подешевшатиУ той час як російські автомобілі подорожчають через введення спецмита, б/в іномарки, згідно із законопроектом №3251, можуть значно подешевшати.

Акцизний збір, який на даний момент діє на потримані іномарки, пропонують прирівняти до того, який платять за нові автомобілі. Так, акцизний податок на новий легковий автомобіль з бензиновим двигуном об’ємом від 1,5 до 2,2 літра становить 0,276 євро за 1 куб. см, а на 4-річну машину з такими ж параметрами — 1,643 євро за куб. см, — пише «Сегодня».

В асоціації «Укравтопром» впевнені, якщо законопроект приймуть, це буде черговий «удар» по українському виробнику.

Крім того, в кінці минулого року Рада скасувала імпортний збір на автомобілі та складові частини в розмірі 5%. У результаті чого частка автомобілів, що відповідають стандарту Євро-5, може подешевшати на 3-4%, вважає Олег Назаренко. У той же час скасування імпортного збору компенсує подорожчання автомобілів Євро-4, ввезення яких з цього року заборонене.

«З цього року ввозяться тільки Євро-5 автомобілі, вони дорожчі, ніж Євро-4. Ціна на них може зрости на 200-500 доларів, але якраз це може компенсуватися за рахунок скасування імпортного збору», — зауважив експерт.

Загалом у Всеукраїнській Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів прогнозують, що в 2016-му році ситуація на автомобільному ринку практично не зміниться.

document.write(«»);