Нова ДАІ: коли мають право зупинитиМіліція, хоч і була структурою з однією назвою, але фактично складалася з різних підрозділів. Автомобілісти найбільш часто контактували саме з Державною автомобільною інспекцією, ДАІ. Прийнятий закон «Про Національну поліції» не передбачає поділ ролей патрульних всередині структури.

Це практика, застосовувана в розвинених країнах, яка довела свою ефективність. Універсальність поліцейських допоможе швидше реагувати на виклики і виключити ситуації, коли, наприклад, повз ДТП проїжджає машина міліції без будь-якої реакції, оскільки оформлення ДТП не стосується завдань їх відділу. Розглянемо ситуації, коли, відповідно до статті 34 «Закону про Національну поліцію», поліцейський має підстави для зупинки автомобіля на дорозі.

Поліцейський має право зупинити автомобіль у наступних випадках:

Якщо водій порушив Правила дорожнього руху.
Якщо присутня очевидна технічна несправність транспортного засобу (ТЗ).
Якщо є інформація про причетність водія або пасажирів ТЗ до створення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація про те, що ТЗ або вантаж можуть бути об’єктом або засобом створення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення.
Якщо транспортний засіб знаходиться в розшуку.
Якщо необхідно опитати водія чи пасажирів про обставини того, що сталося ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони могли бути.
Якщо необхідно притягнути водія ТЗ для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або як свідка під час оформлення протоколів про адмінпорушення або матеріалів, що стосуються ДТП.
Якщо уповноважений орган влади прийняв рішення про заборону або обмеження руху.
Якщо спосіб кріплення вантажу на ТЗ створює небезпеку іншим учасникам дорожнього руху.
Якщо порушений порядок використання на ТЗ спеціальних світлових або звукових сигналів.
Закон передбачає всього 9 випадків, коли автомобіль може бути зупинений, виходячи з цього, в інших ситуаціях поліцейський не може вимагати водія зупинити автомобіль.

document.write(«»);