Чим небезпечний реагент, яким посипають наші дороги?Одним з плюсів застосування соляно-кальцієвої суміші на дорогах України є відсутність піску та каміння, але не виключено, що суміш несе в собі інші приховані загрози для людей, тварин і авто, пише drive-news.net.

Думки експертів на тему безпеки подібних засобів помітно різняться: хтось вважає, що їх застосування не завдає ніякої шкоди навколишньому середовищу, але є й думки про те, що будь-які соляні розчини, а хлористий кальцій теж відноситься до солей, небезпечні як для тварин , так і для людей і техніки.

Взуття і тварини — у групі ризику.

До групи ризику в першу чергу входять домашні тварини. Псується і швидше зношується взуття, та й процес виникнення корозії на автомобілях при застосуванні соляних розчинів, на думку світових експертів, помітно посилюється.

У світі про подібну суміш відомо давно, і, як з’ясувалося, в першу чергу суміш хлориду кальцію більш слизька, і коштує в декілька разів дорожче розчину хлористого натрію.

А превентивна обробка реагентами асфальту до снігу збільшує гальмівний шлях з 60 км/год на три-п’ять метрів. Також, незважаючи на меншу агресивність відносно до металів, хлористий кальцій, не даючи воді випаровуватися, зрештою набагато більше сприяє корозії, ніж звичайна сіль!

Втім, два «бонуси» перед застосовуваною раніше піско-соляною сумішшю у реагента все-таки є: тепер автомобілі українців, швидше за все, не будуть отримувати пошкодження лако-фарбового покриття, фар і скла, через каміння, які, як правило, потрапляють до складу піско-сольової суміші. Та й витрати бюджету в підсумку повинні скоротитися, оскільки не потрібно буде чистити вулиці від піску та каміння після застосування піско-соляної суміші.

document.write(«»);