Електромобіль позиціонують як сімейний, але з спортивними нотками та за ціною Renault Logan.

В Україні стартував проєкт по створенню масового електромобіля.

Електрокар назвали досить нестандартно — «Порто-Франко 42». Як відомо, Порто Франко перекладається, як «вільний порт», а 42 — населення України в мільйонах.

Координатор проєкту Ярослав Пащенко розповів, що «Порто-Франко 42» — модель С-класу довжиною 4,5 м, шириною 1,8 м, висотою 1,55 м. Дорожній просвіт складе 165 мм

Планується кілька типів кузова, але поки що представлені тільки ескізи седана, створені дизайнером Романом Прядько. Дизайн вийшов досить приємним і стрімким.

За попередніми даними український електромобіль зможе розганятися до 100 км/год менш, ніж за 10 с. «Порто-Франко 42» позиціонують як сімейну модель з молодіжними та спортивними нотками.

Очікується, що він буде коштувати на рівні Renault Logan — 9-12 тисяч доларів США.

Розробники запевняють, що виробництво почнуть лише після того, як доведуть якість та безпеку до світових стандартів. На даний момент ведуться переговори з інвесторами, причому 25% зібраних коштів хочуть відправити на соціальні цілі. Крім того, проєкт має освітню мету — планується мережа гуртків, лабораторій в школах і вищих навчальних закладах.