абінет Міністрів України встановив нові обмеження для громадян України у зв’язку з каратинтином, який продовжили до 24 квітня.

Що заборонено і що дозволено робити під час карантину автомобілістам:

Дозволено:

*Їздити на своєму автомобілі. Причому не тільки Україною, але й за кордон, щоправда, через обмежену кількість пунктів пропуску. Втім, по всій території України на межах областей та при в’їзді до великих населених пунктів або тих, які визнані джерелами інфікування, в’їзд обмежено чи заборонено.

*Перевозити в легковому авто пасажирів (якщо в сім’ї є діти до 14 років, то кількість людей в машині обмежена технічними характеристиками авто, але це має бути саме легковий автомобіль, в якому не буває більше, ніж 9 місць разом з водійським). В поставнові нечітко вказано, чи можуть в авто перебувати понад двоє осіб, тому різні поліцейські трактують цю норму по-різному.

*Перебувати в автомобілі без маски. Власне авто – не громадське місце.

*Ремонтувати своє авто на СТО, віддавати його на сервіс.

*Купувати нові автомобілі та автозапчастини.

*Замінити онлайн посвідчення водія.

*Сертифікувати транспортний засіб чи ГБО.

*Застрахувати своє авто чи оформити документи для відшкодування при страховому випадку (найчастіше онлайн)

Заборонено:

*Користуватись автомобілем на відстань більше, ніж 2 км від дому особам, які потребують самоізоляції (які мали контакт з хворим чи підозру на COVID-19, людям старшим 60 років, які не працюють в стратегічно важливих галузях).

*Пересуватись в авто більше, ніж 2 дорослим людям (без дітей до 14 років).

*В’їжджати в міста чи села, які визнані осередком COVID-19.

Як видно, в умовах карантину володіти власним легковим автомобілем вигідно – з ним фактично нема обмежень у пересуванні та деяких роботах, пов’язаних з його обслуговуванням чи купівлею. Щоправда, деякі юристи вважають постанову №255 неконституційною, оскільки вона порушує базові свободи громадан.

Вимушені обмеження

На водіїв за порушення карантину чекають нові штрафи

На водіїв, які порушуватимуть правила карантину, запровадженого до 24 квітня у зв’язку з пандемією, чекають нові штрафи. Власне, вони вже діють з 6 квітня. Річ у тому, що саме з цього числа в Україні набрали чинності нові правила карантину. Вони більш суворі, ніж раніше. Деякі правила мають безпосередньо стосуються водіїв.

Під час карантину не можна перевозити пасажирів автобусами та маршрутками між містами. Робота маршруток у самих містах теж обмежена.

Оскільки до 24 квітня українцям не можна переміщатися групою понад двоє осіб, то, отже, у легковому автомобілі теж діє це обмеження. Відтепер у машині можуть перебувати одночасно лише дві дорослі людини. А ось на дітей, які з ними їдуть, обмеження не діє.

Українці в громадських місцях повинні перебувати тільки в захисних масках чи респіраторах, цього правила потрібно дотримувати й водіям на стоянці. Бо вона і зупинка громадського транспорту, є громадським місцем.