Експерти склали перелік кросоверів не старше 5 років, які можуть похвалитися надійністю. Опубліковано щорічний рейтинг британським виданням Whatcar?, де закликають при покупці авто орієнтуватися не тільки на його зовнішність або форм-фактор.

Дослідження включало опитування серед більш ніж 18 тисяч автомобілістів. В облік приймалося і те, наскільки швидкий і доступний за ціною ремонт виконується для залучених в роботу представників SUV-сегмента. Першість вибрала Kia Soul, більшість власників якого задоволені надійністю транспортного засобу. Рейтинг для версій, випущених з 2014 по 2019р, досягає 100%. Друга позиція за Toyota RAV4, які мають 99,5% надійності від автовласників. Лише у 3% виникали проблеми з електрикою, але їх стрімко усунули в рамках гарантійного обслуговування. ТОП-3 замикає Mini Countryman з результатом 99,1%. За 5 років експлуатації серйозні проблеми мали місце лише у випадку з 5% респондентів, а менш значні поломки найчастіше стосувалися електрики.

Четвертою в рейтингу названа Honda CR-V, маючи 98,7% надійності. Притому бензинові варіанти за цим параметром обходять дизельні. У першій п’ятірці знайшлося місце для Kia Sportage з 98,6%. Це найбільш надійний серед сімейних представників SUV-сегменту. У переліку експертів згадуються Volvo XC40, Audi Q3, Peugeot 3008, а також Mazda CX-5 і Volvo XC60.